19 Sentyabr 2023 16:00
İlon Maskın açıqlamasına görə X sosial platforması tezliklə hər kəs üçün ödənişli ola bilər. Bu addım platformada bot hesabları ilə mübarizə aparmaq üçün edilir.
İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahu ilə canlı yayımda görüşən Mask bu ödənişin “aşağı məbləğ” olacağını bildirsə də, dəqiq məbləği açıqlamayıb. Hazırda X-in 550 milyon aylıq istifadəçisi və gündə 100 milyondan 200 milyona qədər yazısı var. Mask daha əvvəl bot problemini həll etməkdə qərarlı olduğunu bildirmişdi.
Mask bu dəyişikliyin nə vaxt baş verəcəyini açıqlamayıb. Bununla belə, şirkət bir müddətdir ki, istifadəçilərini ödənişli abunə məhsulu X Premium-a abunə olmağa təşviq etmək üçün bir çox yeniləmələr edir.

Elon Musk will make the X platform paid for everyone
According to Elon Musk, social platform X may soon be paid for everyone. This step is taken to combat bot accounts on the platform.
Musk, who met with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu on live broadcast, said that this payment would be a "low amount", but did not reveal the exact amount. Currently, X has 550 million monthly users and 100 million to 200 million posts per day. Musk has previously stated that he is determined to solve the bot problem.
Musk did not say when this change will happen. However, the company has been making many updates for some time to encourage its users to subscribe to its paid subscription product, X Premium.