Instagram-a süni intellektlə foto redaktə funksiyası gəlir
Meta tərəfindən təşkil edilən Connect tədbirində süni intellekt texnologiyalarının Instagram-a necə inteqrasiya olunacağı ilə bağlı bəzi məlumatlar paylaşılıb.
Yeni təqdim edilən "Restyle" adlı alət istifadəçilərə süni intellekt tərəfindən dəstəklənən müxtəlif üslub və mövzularda mövcud fotoşəkillərini yenidən dizayn etməyə imkan verəcək. Məsələn, istifadəçi öz şəklini "akvarel" effekti ilə və ya "jurnal kollajı" üslubunda düzəldə biləcək.
Bundan əlavə, "fon" adlı başqa bir xüsusiyyət də təqdim edilib. Bu funksiya ilə istifadəçilər şəkillərinin fonunu tez bir zamanda dəyişdirə biləcəklər.
Meta bu yeni xüsusiyyətlərlə yaradılan məzmunun istifadəçilərə süni intellektlə yaradıldığını göstərən xüsusi etiketlə paylaşılacağını qeyd edib. Bu, istifadəçilərə paylaşılan məzmunun süni intellekt tərəfindən redaktə olunduğunu anlamağa kömək edəcək. Həmçinin, Meta Instaqramda istifadə olunacaq süni intellekt dəstəkli stiker funksiyasını da təqdim edib. Bu funksiya istifadəçilərə mətnlərdən istifadə edərək tez bir zamanda fərdi stikerlər yaratmağa imkan verəcək. Bildirilib ki, bu süni intellekt dəstəkli stikerlər tezliklə ingilis dili variantı ilə istifadəçilərə təqdim olunacaq.

Instagram is getting a photo editing feature with artificial intelligence
At the Connect event organized by Meta, some information was shared about how artificial intelligence technologies will be integrated into Instagram.
A newly introduced tool called "Restyle" will allow users to redesign their existing photos in different styles and themes powered by artificial intelligence. For example, the user will be able to edit his photo with a "watercolor" effect or in a "magazine collage" style.
In addition, another feature called "background" has been introduced. With this feature, users will be able to quickly change the background of their photos.
Meta noted that content created with these new features will be shared with a special tag indicating to users that it was created by artificial intelligence. This will help users understand that shared content has been edited by AI. Also, Meta introduced the artificial intelligence-supported sticker function to be used on Instagram. This feature will allow users to quickly create custom stickers using texts. It was reported that these artificial intelligence-supported stickers will soon be available to users with an English version.