Kibertəhlükəsizlik təlimlərinin məzunları üçün iş imkanları yaradılır
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin İsrailin “Technion” Texnologiya İnstitutu ilə birgə təsis etdiyi Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Mərkəzi məzunlarının məşğulluq imkanlarının artırılması öhdəliyini davam etdirir.  Belə ki cari ilin yanvar ayında məzun olmuş 60 nəfərdən  əmək bazarına yararlı tələbələrin 40%-a yaxını müxtəlif özəl və dövlət qurumlarında işlə təmin olunublar. Qeyd edək ki, 2023-cü ildə məzun olmuş 60 nəfərin 78%-i üçün iş imkanları yaradılıb.
Proseslərin davamı olaraq  Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Mərkəzində (AKM) 11 nüfuzlu şirkətin İnsan Resurslarının nümayəndə heyətinin iştitakı ilə “HR günü” tədbiri baş tutub. Görüşdə HR mütəxəssisləri  Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Mərkəzi ilə, eyni zamanda tələbələrlə yaxından tanış olub, onların karyera imkanları istiqamətində suallarını cavablayıblar.  “Technion” mütəxəssisləri tərəfindən HR mütəxəssisləri üçün kiber maarifləndirmə sessiyası baş tutub. HR mütəxəssisləri mərkəzin nümayəndələri ilə birgə AKM məzunlarının məşğulluğunun artırılması ilə yanaşı, kibertəhlükəsizliyin fərqli sahələri üzrə potensial əməkdaşlıq imkanlarını müzakirə ediblər.
Qeyd edək ki, hazırda Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Mərkəzi təlimlərin 4-cü dalğası üzrə qeydiyyatı davam etdirir. Qeydiyyatdan keçib bütün mərhələləri uğurla keçən 60 nəfər 6 aylıq ödənişsiz təlim proqramından yararlanacaq.

Job opportunities are created for graduates of cyber security training
The Cyber Security Center of Azerbaijan, established jointly by the Ministry of Digital Development and Transport, Innovation and Digital Development Agency with Israel's "Technion" Institute of Technology, continues its commitment to increase the employment opportunities of its graduates. So, out of 60 people who graduated in January of this year, about 40% of the students suitable for the labor market were employed in various private and state institutions. It should be noted that job opportunities were created for 78% of the 60 people who graduated in 2023.
As a continuation of the processes, the "HR Day" event was held at the Azerbaijan Cyber Security Center (ACC) with the participation of the Human Resources delegation of 11 prestigious companies. At the meeting, HR specialists got to know the Azerbaijan Cyber Security Center, and at the same time, students, answered their questions regarding career opportunities. Technion experts held a cyber awareness session for HR professionals. Together with representatives of the center, HR specialists discussed potential cooperation opportunities in different areas of cyber security, along with increasing the employment of AKM graduates.
It should be noted that currently Azerbaijan Cyber Security Center is continuing the registration for the 4th wave of trainings. 60 people who registered and successfully passed all stages will benefit from the 6-month free training program.