Məzunları top şirkətlərdə çalışan məktəbin Azərbaycan filialına qəbul başlayıb
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin “Technest” Təqaüd Proqramı çərçivəsində həyata keçirilən “Holberton School”un növbəti dalğası üzrə qeydiyyata start verilib.
“PAŞA Holding”in sponsorluğu ilə həyata keçirilən proqram bu ildən proqram təminatının əsasları və “Full Stack” olmaqla iki istiqamət üzrə tam ödənişsiz tədris verəcək. Proqramdan İKT sahəsində təhsil almaq istəyən 18 yaşdan yuxarı hər kəs yararlana biləcək.
Seçim prosesi onlayn formada baş tutacaq. Belə ki, müvafiq veb-saytdan qeydiyyatdan keçərək müraciət edən şəxsə 3 addımdan ibarət tapşırıqlar veriləcək. Sonuncu addımda namizədlər “Holberton”un nümayəndələri tərəfindən müsahibəyə cəlb olunacaq. Bu mərhələlərdə namizədin məntiqi və analitik düşüncə qabiliyyəti ölçüləcək və onlardan kompüter elmləri, proqramlaşdırma bilikləri tələb olunmayacaq. Eyni zamanda seçim prosesi ingilis dilində baş tutacaq ki, burada da namizədin dil biliyinin olması zəruridir.
Bu mərhələləri uğurla keçən 60 nəfər təlimlərdə iştirak hüququ əldə edəcək və tam təqaüdlü təhsil imkanı qazanacaq. Proqram müddətində dərslər əyani formada, hər gün 09:00-dan 18:00-a qədər davam edəcək. Tədris qarşılıqlı (peer-to-peer) öyrənmə üsulu ilə həyata keçirilir ki, bu yanaşma tələbələrə komanda əsaslı şəraitdə dərs keçməyə və digər tələbələrlə ünsiyyət imkanı ilə təhsil proqramını effektiv mənimsəməyə imkan yaradır.
Müraciət üçün son qeydiyyat tarixi 02.02.2024-dür.
Müraciət üçün keçid edin: http://www.holbertonschool.com/apply
Proqramla bağlı ətraflı məlumatı  holbertonschool.com saytı vasitəsilə əldə edə bilərsiniz.
Xatırladaq k, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin “Holberton School”la əməkdaşlığına əsasən, kompüter elmləri və proqram təminatı mühəndisliyi üzrə ixtisaslaşmış məktəblər şəbəkəsi 2023-cü ilin oktyabr ayından yeni tədris proqramına start verib. Proqram üzrə 60 nəfər kompüter elmlərinin əsasları üzrə tam ödənişsiz tədrisə cəlb olunub.
“Holberton” Məktəblər Şəbəkəsi Silikon Vadisində yüksək keyfiyyətli texnoloji proqramlarla, innovativ və praktiki metodologiya əsasında İKT sahəsində tədris verir. 2016-cı ildə yarandığı gündən bu şəbəkə 3500-dən çox tələbəni qəbul edərək 4 qitədə 33 kampusa qədər genişlənib. Məzunların əksəriyyəti LinkedIn, Google, Tesla, Apple, Docker, Cisco, IBM, Santander Bank və s.  kimi beynəlxalq nüfuzlu şirkətlərdə karyera imkanı əldə ediblər.

Registration for the next wave of "Holberton School" implemented within the "Technest" Scholarship Program of Innovation and Digital Development Agency has started.
The program sponsored by "PASHA Holding" will provide full free education in two areas: basics of software and "Full Stack" from this year. Anyone over the age of 18 who wants to study ICT can benefit from the program.
The selection process will take place online. Thus, the person who applied by registering on the relevant website will be given tasks consisting of 3 steps. In the last step, candidates will be interviewed by Holberton representatives. In these stages, the candidate's logical and analytical thinking ability will be measured and they will not be required to have computer science or programming knowledge. At the same time, the selection process will take place in English, where it is necessary for the candidate to have language skills.
60 people who successfully pass these stages will get the right to participate in the trainings and get the opportunity to study with a full scholarship. During the program, classes will be held in person from 9:00 a.m. to 6:00 p.m. every day. Teaching is carried out through peer-to-peer learning, which allows students to learn in a team-based environment and effectively master the curriculum through interaction with other students.
The last date of registration for the application is 02.02.2024.
To apply, go to: http://www.holbertonschool.com/apply
More information about the program can be found at holbertonschool.com.
It should be noted that, based on the cooperation of the Agency for Innovation and Digital Development with "Holberton School", a network of schools specializing in computer science and software engineering has started a new curriculum from October 2023. Under the program, 60 people were involved in free education on the basics of computer science.
Holberton Network of Schools provides ICT education in Silicon Valley with high-quality technological programs based on innovative and practical methodology. Since its inception in 2016, this network has expanded to 33 campuses on 4 continents, hosting more than 3,500 students. Most of the graduates are employed at LinkedIn, Google, Tesla, Apple, Docker, Cisco, IBM, Santander Bank, etc. have gained a career opportunity in internationally prestigious companies such as