12 Oktyabr 2023 13:46
Microsoft-un Daxili Gəlir Xidmətinə (IRS) ən azı vergi orqanına görə, cərimələr və faizlər daxil olmaqla 28,9 milyard dollar geri vergi borcu var.
Microsoft izah etdi ki, IRS tərəfindən qaldırılan məsələlər yalnız 2004-2013-cü illərə aiddir, çünki o vaxtdan bəri korporativ strukturunu və təcrübələrini dəyişib. Buna baxmayaraq, IRS Microsoft-un 28,9 milyard dollar vergi borcu olduğuna inanır. Texnologiya nəhəngi gözlənildiyi kimi razılaşmır və yeni vergi qanunlarının bu xüsusi yoxlamadan borclu olduğu vergiləri 10 milyard dollar azalda biləcəyini söyləyib.

It turned out that Microsoft owes $28.9 billion in taxes
Microsoft's Internal Revenue Service (IRS) owes $ 28.9 billion in back taxes, including fines and interest, according to at least the tax authority.
Microsoft explained that the issues raised by the IRS concern only 2004-2013, since then it has changed its corporate structure and practices. Nevertheless, the IRS believes that Microsoft owes $ 28,9 billion in taxes. The tech giant does not agree as expected and said that the new tax laws could reduce the taxes it owes from this particular audit by $ 10 billion.