29 Noyabr 2023 14:21
Apple sərfəli qiymətə Vision Pro modeli üzərində işləməyə davam edir. 2023-cü ilin iyun ayında təqdim edilən virtual reallıq qulaqlığı Vision Pro 3500 dollar qiymətinə görə tənqid olunmuşdu. Bunun üzərinə Apple daha münasib versiya üzərində işlədiyini açıqlayıb.
Məlumatlara görə münasib Vision Pro-nun buraxılış tarixi açıqlanıb. İlk versiyanın qiymətinin təxminən yarısı olacağı gözlənilən Vision Pro 2025-ci ildə təqdim ediləcək. Həmçinin, başqa bir məlumata görə, münasib qiymətli modelin qiyməti 1500-2500 dollar arasında olacaq. Bu, sələfi ilə müqayisədə əhəmiyyətli endirim deməkdir.
Digər tərəfdən, ilkin plana görə 2024-cü ilin yanvarında çıxması gözlənilən Vision Pro 2-nin buraxılması yeni məlumata görə bir neçə ay təxirə salınıb. Apple başlığın hələ hazır olmadığını və onu 2024-cü ilin mart ayının ortalarında ABŞ-da buraxmağı planlaşdırdığını bildirir. Onun qlobal bazarda 2024-cü ilin sonuna doğru çıxacağı gözlənilir.

The release date of the affordable Apple Vision Pro has been announced
Apple continues to work on the affordable Vision Pro model. Vision Pro, a virtual reality headset introduced in June 2023, was criticized for its $3,500 price tag. In addition, Apple announced that it is working on a more suitable version.
According to reports, the release date of the affordable Vision Pro has been announced. Expected to be about half the price of the first version, the Vision Pro will be launched in 2025. Also, according to another information, the price of the affordable model will be between 1500-2500 dollars. This means a significant discount compared to its predecessor.
On the other hand, the release of Vision Pro 2, which was originally scheduled for January 2024, has been delayed by a few months according to new information. Apple says the title isn't ready yet and plans to release it in the US in mid-March 2024. It is expected to appear in the global market towards the end of 2024.