NETTY 2023 İnternet Mükafatı ərizələrin qəbulunu davam edir
Azərbaycanda NETTY2023 Milli İnternet Mükafatında iştirak üçün ərizələrin qəbulu davam edir, artıq 200-dən çox layihə təqdim olunub.
2023-cü ildə NETTY çərçivəsində resurslar aşağıdakı əsas kateqoriyalar üzrə qiymətləndirəcək:
• MALİYYƏ, BANK VƏ FİNTECH
• E-TİCARƏT VƏ KOMMERSİYA
Hər nominasiya üç sahədən ibarətdir: vebsaytlar, tətbiqlər və sosial səhifələr. Hər nominasiya üzrə hər bir istiqamət üzrə qalib müəyyən ediləcək.
Hazırda müsabiqədə iştirak edən resursların 80%-i internet saytlarıdır, iştirakçıların qalan hissəsi, hələ ki, sosial səhifələr və tətbiqlər arasında bərabər bölünür.
Hazırda ən çox iştirakçı “Biznes və Sahibkarlıq” nominasiyasında, ən az iştirakçı isə “Maliyyə, Bankçılıq və Fintex” nominasiyasındadır.
Müsabiqə iştirakçılarından ərizələrin qəbulu, virtual münsiflər heyətinin seçilməsi və ekspert şurasının formalaşdırılması www.netty.az saytında 30 noyabr 2023-cü il tarixinədək davam edəcək.
Ərizələrin qeydiyyatı ödənişlidir. Yalnız təşkilat komitəsi tərəfindən təsdiqlənmiş ərizələr ödəniş üçün link alacaq və iştirak etməyə davam edəcək.
Dekabrın 1-dən 7-dək namizədlərin siyahısını formalaşdıran Ekspert Şurası ilə Virtual Münsiflər Heyəti arasında səsvermə keçiriləcək.
İştirakçılar aşağıdakı 3 meyara görə qiymətləndirilir: ideya, məzmun, icra.
NETTY2023-ün qalibləri təntənəli mükafatlandırma mərasimində rəsmi olaraq elan edilir. Bütün müsabiqə nominantları tədbirə dəvətlidir. Müsabiqə zamanı nominantlar və qaliblər diplomlar və rəsmi NETTY mükafatlarını, həmçinin müsabiqə partnyorları tərəfindən hədiyyələri alırlar. Medianın və internet auditoriyasının diqqəti təmin edilir.
Səsvermə başlamazdan əvvəl müsabiqənin bir hissəsi olmaq üçün bir neçə üsul var - iştirakçı, virtual münsiflər heyətinin üzvü və ya müsabiqənin eksperti olmaq.
“İştirakçılar” öz veb-resurslarını, sosial şəbəkələrdəki səhifələrini və ya tətbiqlərini mükafatın saytında qeydiyyatdan keçirmiş istifadəçilərdir.
“Virtual münsiflər heyəti” internet istifadəçilərindən formalaşır. Sosial şəbəkələrdən istifadə edərək mükafatın saytında qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilər münsiflər heyətinin üzvü ola və müsabiqəyə namizədlərin seçilməsində iştirak edə bilərlər. Münsiflər heyəti “Virtual Münsiflər Heyətinin Seçimi” kateqoriyasında müsabiqədə iştirak edənlərin ümumi sayından üç namizəd seçir.
“Ekspert Şurası” müsabiqənin təşkilat komitəsinin şəxsi dəvəti ilə formalaşdırılır və dizayn, proqramlaşdırma, marketinq, jurnalistika və s. sahələr üzrə mütəxəssislərdən ibarətdir. Ekspert şurası nominasiyaların hər biri üzrə, və hər sahə üzrə üç namizəd seçir.
“NETTY Akademiyası” Azərbaycanın dövlət, ictimai və biznes strukturlarında çalışan nüfuzlu şəxslərlə təmsil olunur. Akademiya hər bir sahə üzrə mövcud nominasiyaların hər biri üzrə mükafatın yeganə qalibini müəyyən edir.
Müsabiqə haqqında ətraflı məlumat əldə etmək və iştirak etmək üçün www.netty.az saytına baxa bilərsiniz.

The NETTY 2023 Internet Prize is still accepting applications
Acceptance of applications for participation in the NETTY2023 National Internet Award in Azerbaijan continues, more than 200 projects have already been submitted.
In 2023, resources under NETTY will be assessed in the following main categories:
• STATE AND ELECTRONIC GOVERNMENT
• FINANCE, BANKING AND FINTECH
• E-COMMERCE AND COMMERCE
• INFORMATION AND NEWS
Each nomination consists of three areas: websites, applications and social pages. A winner will be determined in each direction in each nomination.
Currently, 80% of the resources participating in the competition are websites, the rest of the participants are still evenly divided between social pages and applications.
Currently, the most participants are in the "Business and Entrepreneurship" category, and the least participants are in the "Finance, Banking and Fintech" category.
The acceptance of applications from the participants of the competition, the selection of the virtual jury and the formation of the expert council will continue until November 30, 2023 on the website www.netty.az.
Registration of applications is paid. Only applications approved by the organizing committee will receive a link for payment and continue to participate.
From December 1 to 7, voting will be held between the Expert Council and the Virtual Jury, which formed the list of candidates.
Participants are evaluated according to the following 3 criteria: idea, content, execution.
The winners of NETTY2023 are officially announced at the awards ceremony. All contest nominees are invited to the event. During the competition, nominees and winners receive diplomas and official NETTY awards, as well as gifts from competition partners. Media and internet audience attention is guaranteed.
There are several ways to be a part of the competition before the voting begins - to become a participant, a member of the virtual jury or an expert of the competition.
"Participants" are users who have registered their web resources, pages in social networks or applications on the website of the award.
"Virtual jury" is formed from internet users. Users registered on the award website using social networks can become members of the jury and participate in the selection of candidates for the competition. The jury selects three candidates from the total number of participants in the "Virtual Jury Selection" category.
"Expert Council" is formed at the personal invitation of the organizing committee of the competition and includes design, programming, marketing, journalism, etc. consists of experts in the fields. The expert council selects three candidates for each of the nominations and each field.
"NETTY Academy" is represented by influential persons working in the state, public and business structures of Azerbaijan. The Academy selects a single award winner for each of the available nominations in each field.