18 Yanvar 2024 16:44
Mobil oyun startapı Pine Games investisiya aldığını açıqlayıb. Pine Games tərəfindən verilən məlumata görə, startap “pre-seed” raundunda 10 milyon dollar dəyərləndirmə ilə 2,25 milyon dollar investisiya alıb.
Onu da əlavə edək ki, investisiya raunduna 500 Emerging Europe və Laton Ventures birgə rəhbərlik edib. İnvestisiya turunda 500 Emerging Europe və Laton Ventures ilə yanaşı, Loop Games-in qurucusu Mert Gür də iştirak edib.
Aldığı sərmayə ilə şirkəti quruluşuna keçən Pine Games, geniş auditoriyaya xitab edəcək yenilikçi “puzzle” oyunları inkişaf etdirməyi hədəfləyir. Yankı Yağız Akpek, Burak Sarp və Yasin Yıldırım tərəfindən İstanbulda qurulan Pine Games ilk olaraq bir sıra sadə üslub və mexanika ilə mobil puzzle oyunları inkişaf etdirəcək. Onu da əlavə edək ki, Pine Games gələcəkdə öz oyunlarına tanınmış İP-ləri inteqrasiya etməyi hədəfləyir.
Türk oyun ekosisteminin hər il təkbuynuzlu at yaratmağa hazır olduğunu bildirən 500 İnkişaf etməkdə olan Avropa Tərəfdaşlarından biri olan Enis Hulli, Pine Games-in tarixi və fərqli IP əsaslı oyun strategiyasının onları bu inkişaf edən mənzərədə güclü oyunçu kimi yerləşdirdiyini bildirdi.

18 January 2024 16:44
Mobile game startup Pine Games has announced that it has received an investment. According to information provided by Pine Games, the startup has received an investment of $2.25 million in the "pre-seed" round at a valuation of $10 million.
Let's add that the investment round was jointly led by 500 Emerging Europe and Laton Ventures. Along with 500 Emerging Europe and Laton Ventures, Loop Games founder Mert Gur also participated in the investment round.
Pine Games, which started the company with the investment it received, aims to develop innovative "puzzle" games that will appeal to a wide audience. Founded in Istanbul by Yankı Yagız Akpek, Burak Sarp and Yasin Yıldırım, Pine Games will initially develop mobile puzzle games with a simple style and mechanics. Let's also add that Pine Games aims to integrate well-known IPs into its games in the future.
Enis Hulli, one of the 500 Emerging European Partners, stated that the Turkish gaming ecosystem is poised to create a unicorn every year, stating that Pine Games' historical and distinctive IP-based gaming strategy positions them as a strong player in this evolving landscape.