Porsche Google Maps-i öz avtomobillərinə inteqrasiya edəcək
Məşhur avtomobil markası Porsche, Google Help və Google Maps-in yeni istehsal edilən avtomobillərinə inteqrasiya ediləcəyini açıqlayıb.
Alman şirkəti tərəfindən keçən həftə edilən açıqlamada bundan sonra Google Maps və Google Help avtomobilə inteqrasiya edilərək yeni model Porsche istehsal ediləcək.
Porsche həmçinin Volkswagen-in Cariad bölməsi ilə proqram təminatının tədqiqi və inkişafı üzrə əməkdaşlığı yanvar ayında başa çatdıqdan sonra Google proqramını avtomobil kokpitinə tam inteqrasiya etməyi nəzərdən keçirdiyini qeyd edib.m
General Motors, Renault, Nissan və Ford kimi avtomobil istehsalçıları Google Maps, Google Assistant və digər proqramlar kimi funksiyaları təklif edən Google Avtomobil Xidmətləri (GAS) dəsti vasitəsilə avtomobillərində quraşdırılmış Google texnologiyasından istifadə edirlər.

The famous car brand Porsche has announced that Google Help and Google Maps will be integrated into its new cars.
In the statement made by the German company last week, Google Maps and Google Help will be integrated into the car and a new model of Porsche will be produced.
Porsche also noted that it is considering fully integrating Google software into the car's cockpit after its software research and development collaboration with Volkswagen's Cariad unit ends in January.
Automakers such as General Motors, Renault, Nissan, and Ford use Google technology built into their vehicles through the Google Automotive Services (GAS) suite, which offers features such as Google Maps, Google Assistant, and other apps.