16 Dekabr 2024 17:13
Kamyonda bütün bankların POS cihazlarını tək bir tətbiq vasitəsilə birləşdirərək ödəniş proseslərini sadələşdirən platforma, yeni investisiya aldığını elan edib. Şirkət tərəfindən verilən açıqlamaya əsasən, bu investisiya Pars VC tərəfindən təmin edilib.
Maliyyə razılaşmasının detalları ictimaiyyətə açıqlanmasa da, bu investisiyanın Kamyonda-nın inkişafında mühüm rol oynayacağı gözlənilir. İlk fəaliyyətinə KamyondaPOS adı ilə başlayan və sonradan brendini Kamyonda olaraq yeniləyən şirkət, logistika sektoruna yönəlik sığorta, e-faktura, HGS və endirimli yanacaq kimi xidmətlər təqdim edir. Şirkət, sektorun pul axınını idarə etmək, həmçinin yük maşını sahiblərinə və daşıma təşkilatçılarına əməliyyat xərclərini azaltmaq və prosesləri optimallaşdırmaq imkanı yaratmaq məqsədini güdür.
Bu investisiyanın Kamyonda-nın əldə etdiyi ilk sərmayə olduğunu vurğulayan qurucu Burak Şerbetçi, onların ən vacib prioritetinin harmonik bir ortaqlıq quraraq fintech sahəsində irəliləmək olduğunu qeyd edib. Şerbetçi, Pars VC ilə ilk görüşdən etibarən bu uyğunluğu hiss etdiklərini və iki şirkətin oxşar mədəniyyətlərə sahib olması sayəsində logistika sektorunun rəqəmsallaşmasına birlikdə töhfə verməkdən məmnun olduqlarını bildirib.
Pars VC-nin Qurucu Tərəfdaşlarından Sabrican Zaim isə Kamyonda-nın Pars portfelindəki dördüncü startap olduğunu vurğulayaraq, Burak Şerbetçi kimi öz sahəsində ixtisaslaşmış və böyük potensiala sahib sahibkarlarla işləməkdən həyəcan duyduqlarını ifadə edib.

16 December 2024 17:13
Kamyonda, a platform that simplifies payment processes by integrating all banks' POS devices into a single application, has announced that it has received a new investment. According to a statement issued by the company, this investment was provided by Pars VC.
Although the details of the financial agreement were not disclosed to the public, this investment is expected to play a significant role in the development of Kamyonda. The company, which started its activities under the name KamyondaPOS and later rebranded as Kamyonda, provides services such as insurance, e-invoicing, HGS and discounted fuel for the logistics sector. The company aims to manage the sector's cash flow, as well as enable truck owners and transport organizers to reduce operating costs and optimize processes.
Emphasizing that this investment is the first investment received by Kamyonda, founder Burak Şerbetçi noted that their most important priority is to advance in the fintech field by establishing a harmonious partnership. Şerbetçi said that they felt this compatibility with Pars VC from the first meeting and that they were pleased to contribute to the digitalization of the logistics sector together, thanks to the similar cultures of the two companies.
Sabrican Zaim, one of the Founding Partners of Pars VC, emphasized that Kamyonda is the fourth startup in the Pars portfolio and expressed their excitement about working with entrepreneurs like Burak Şerbetçi, who are specialized in their field and have great potential.