Putin Bakıda Pavel Durovla Görüşdən İmtina Edib
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin Bakıda səfərdə olarkən "Telegram"ın yaradıcısı Pavel Durovla görüşməkdən imtina edib. Həm Putin, həm də Durov eyni vaxtda Azərbaycanda olublar, lakin bu görüş baş tutmayıb.
Məlumata görə, səfərdən bir neçə gün əvvəl Prezident Administrasiyasının rəsmiləri Putinə Durovla görüş təklif ediblər, lakin Putin bu təklifi qəbul etməyib. Görüşün nə səbəbdən ləğv edildiyi və planlaşdırılmış mövzusunun nə olduğu barədə məlumat verilməyib.
Vladimir Putin iki gün rəsmi səfərdə Azərbaycanda olub və artıq Rusiya nümayəndə heyəti ölkələrinə geri dönüb.
Bu hadisə Rusiyada geniş rezonans doğurub və sosial mediada geniş müzakirələrə səbəb olub. Bu imtinanın arxasında hansı səbəblərin dayandığı və görüşün baş tutmamasının gələcəkdə iki tərəf arasında mümkün əlaqələrə necə təsir göstərəcəyi barədə suallar ortaya çıxır.

Putin refused to meet with Pavel Durov in Baku
Russian President Vladimir Putin refused to meet Telegram founder Pavel Durov during his visit to Baku. Both Putin and Durov visited Azerbaijan at the same time, but this meeting did not take place.
According to information, a few days before the visit, the officials of the Presidential Administration offered Putin a meeting with Durov, but Putin did not accept this offer. It was not reported why the meeting was canceled and what the planned topic was.
Vladimir Putin was on an official visit to Azerbaijan for two days and the Russian delegation has already returned to the countries.
This incident caused wide resonance in Russia and led to wide discussions on social media. Questions arise about the reasons behind this refusal and how the failure of the meeting will affect possible relations between the two parties in the future.