"Bolt Food" Bərdə və Xankəndidə xidmət göstərməyə başlayıb
Bu yeni genişlənmə sayəsində Bərdə və Xankəndinin sakinləri, eləcə də şəhərin qonaqları Bolt Food tətbiqi vasitəsilə iyirmiyə yaxın müxtəlif restorandan yemək sifariş edə biləcəklər. Məlumata görə, kuryer tərəfdaşları bu şəhərlərdə hər gün səhər saat 08:00-dan axşam 12:00-dək sifarişləri çatdıracaqlar. Hazırda Xankəndidə Deluxe, Chef Mood, Cənnət İstisu, Freshmeat və Osmanlı kimi məşhur restoranlardan sifariş etmək mümkündür.
Bu yeniliklə birlikdə, Bolt Food Azərbaycanda fəaliyyət göstərdiyi şəhərlərin sayını 7-yə çatdırıb. Artıq platforma Bakı, Sumqayıt, Gəncə, Xırdalan, Naxçıvan və yeni qoşulan Xankəndi ilə Bərdə daxil olmaqla, bu şəhərlərdə xidmət təklif edir.
Bolt Food Azərbaycan üzrə Baş menecer Dilarə Tomtiyeva xidmətin genişlənməsi ilə bağlı açıqlamasında "Bizim üçün Xankəndidə xidmətə başlamaq xüsusi önəm daşıyır" deyə bildirib.
Şirkət vurğulayır ki, xidmətin bu şəhərlərə gətirilməsi həm yerli sakinlər, həm də qonaqlar üçün qida və malların sifarişini daha rahat və keyfiyyətli edəcək. Eyni zamanda, bu genişlənmə qeyd olunan şəhərlərdə yeni iş yerlərinin açılması deməkdir. Kuryer kimi fəaliyyət göstərmək istəyənlər Bərdə və Xankəndidəki Bolt ofislərinə müraciət edə bilərlər.

With this new expansion, residents of Barda and Khankandi, as well as visitors to the cities, can order food from nearly 20 different restaurants through the Bolt Food app. According to reports, courier partners will deliver orders daily from 8:00 AM to 12:00 AM. In Khankandi, customers can currently order from popular restaurants such as Deluxe, Chef Mood, Cənnət İstisu, Freshmeat, and Osmanlı.
This expansion brings the total number of cities where Bolt Food operates in Azerbaijan to seven. The platform now offers services in Baku, Sumqayıt, Ganja, Khirdalan, Nakhchivan, and the newly added Khankandi and Barda.
Dilara Tomtiyeva, Bolt Food’s Country Manager for Azerbaijan, stated, “Starting service in Khankandi is especially important for us.”
The company emphasizes that this expansion will make ordering food and goods easier and higher-quality for both local residents and visitors. Additionally, the move will create new job opportunities in these cities. Those interested in working as couriers can apply at Bolt offices in Barda and Khankandi.