"Technest" təqaüdçüsü Harvard Universitetinə qəbul olub
“Technest” təqaüdçüsü Qəndab Məmmədova dünyanın TOP-4 universiteti sırasında yer alan Harvarda qəbul olub. Əslən Saatlıdan olan Qəndab 2023-cü ildə 278 nömrəli tam orta məktəbi bitirib. Müxtəlif yerli və beynəlxalq olimpiadalarda dərəcə qazanmış məktəblimizin universitetə müraciət və qəbul prosesi "Technest"in dəstəyi ilə həyata keçirilən "Talant" təqaüd proqramı çərçivəsində baş tutub. Qəndab Harvarda astrofizika ixtisası üzrə qəbul olub.
Xatırladaq ki, proqram çərçivəsində ötən il 10 “Technest” təqaüdçüsü dünyanın TOP universitetlərinə qəbul olub. Bu il isə daha 30 nəfər proqrama cəlb olunub ki, onlardan 15-i artıq universitetlərdən müsbət cavab alıb.
Qeyd edək ki, proqram yüksək akademik potensialı olan gənclərin dünya üzrə yüksək reytinqli universitetlərə müraciət etmələrinə dəstək olmaq üçün nəzərdə tutulub. Proqram universitetlərə hazırlıq və müraciət prosesi üçün lazım olan xərcləri əhatə edir.

"Technest" scholarship holder was admitted to Harvard University
"Technest" scholarship holder Gandab Mammadova was admitted to Harvard, which is among the TOP-4 universities in the world. Originally from Saatli, Gandab graduated from secondary school number 278 in 2023. The application and admission process of our student, who won degrees in various local and international Olympiads, took place within the framework of the "Talent" scholarship program implemented with the support of "Technest". Gandab was admitted to Harvard majoring in astrophysics.
It should be noted that within the framework of the program last year 10 "Technest" scholars were admitted to TOP universities of the world. This year, 30 more people were involved in the program, and 15 of them have already received a positive response from the universities.
Note that the program is designed to support young people with high academic potential to apply to highly ranked universities around the world. The program covers the expenses necessary for the university preparation and application process.