Şahin Əliyev İDDA-da sədr müavini təyin edildi
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin İdarə Heyətinə daha bir sədr müavini təyin olunub. Artıq Şahin Əliyev Agentliyin sədr müavini vəzifəsini icra edəcək.
Şahin Əliyev, Qafqaz Universitetində 2003-2007-ci illərdə Kompüter elmləri üzrə bakalavr təhsili alaraq, təhsilini mükəmməl nəticə ilə bitirib.
Karyerasına Azercell Telecom LLC-də başlayan Şahin Əliyev, burada 14 ildən çox çalışıb. 2007-ci ildən başlayaraq Billing Engineer və Expert Billing Engineer vəzifələrində çalışmış, 2014-2019-cu illərdə isə Biznes Konfiqurasiya Bölməsinin rəhbəri olmuşdur. Daha sonra, 2019-2021-ci illərdə Müştəriyönümlü Məhsul və Xidmətlərin Əməliyyat və İdarəetmə Bölməsinin meneceri vəzifəsində fəaliyyət göstərmişdir. 2021-ci ilin iyun-avqust aylarında Azercell-də İT direktoru kimi qısa müddət işləyib.
2021-ci ilin avqust ayında Şahin Əliyev Kiber Təhlükəsizlik Xidmətinin (CERT.AZ) rəhbəri təyin edilib və bu vəzifəni 2023-cü ilin fevral ayına qədər icra edib. Daha sonra, 2023-cü ilin fevral ayında Azərbaycan Respublikası İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müşaviri vəzifəsinə təyin edilib. 2024-cü ilin avqust ayında isə İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin sədr müavini vəzifəsinə yüksəlib.
Şahin Əliyevin karyerası kibertəhlükəsizlik və fərdi məlumatların qorunması sahəsində ixtisaslaşma və böyük təcrübə ilə zəngindir.

Shahin Aliyev was appointed deputy chairman of IDDA
Another deputy chairman has been appointed to the Management Board of the Innovation and Digital Development Agency under the Ministry of Digital Development and Transport. Shahin Aliyev will now serve as the deputy chairman of the Agency.
Shahin Aliyev studied computer science at Qafqaz University in 2003-2007 and graduated with excellent results.
Shahin Aliyev, who started his career at Azercell Telecom LLC, worked there for more than 14 years. Since 2007, he has worked as a Billing Engineer and Expert Billing Engineer, and in 2014-2019 he was the head of the Business Configuration Department. Later, in 2019-2021, he worked as the manager of the Operation and Management Division of Customer-oriented Products and Services. In June-August 2021, he worked for a short time as an IT director at Azercell.
In August 2021, Shahin Aliyev was appointed the head of the Cyber ​​Security Service (CERT.AZ) and held this position until February 2023. Later, in February 2023, he was appointed as an adviser to the Chairman of the Board of the Innovation and Digital Development Agency of the Republic of Azerbaijan. In August 2024, he was promoted to the position of deputy chairman of the Innovation and Digital Development Agency.
Shahin Aliyev's career is rich with specialization and extensive experience in the field of cyber security and personal data protection.