Səudiyyə Ərəbistanı startapı Malaa 17,3 milyon dollar investsiya alıb
Malaa, Səudiyyə Ərəbistanı Mərkəzi Bankının tənzimləyici sandboxu tərəfindən icazə verilmiş və Səudiyyə Ərəbistanında sərvət idarəçiliyi sahəsində aparıcı şirkət olaraq, 65 milyon SAR (17,3 milyon dollar) məbləğində investisiya cəlb edərək, Series A maliyyələşmə mərhələsini uğurla tamamladığını elan edib. Bu maliyyələşmə turuna Krallığın ən böyük aktiv idarəçisi olan SNB Capital rəhbərlik edib, Derayah Financial, Khwarizmi Ventures, Impact46 və WKN kimi şirkətlər də iştirak ediblər.
Bu münasibətlə Malaa-nın həmtəsisçisi və baş icraçı direktoru Əli Aloraini deyib: "Tənzimləyici sandboxa qoşulduğumuz gündən etibarən, Səudiyyə Ərəbistanı Mərkəzi Bankının və Maliyyə Bazarları Təşkilatının fintech laboratoriyasının rəhbərliyi və dəstəyi ilə davamlı olaraq inkişaf etmişik. Tənzimləyicilər hər zaman qarşılaşdığımız çətinlikləri aradan qaldırmaqda və bu yolda bizə dəstək olmaqda əllərindən gələni əsirgəməyiblər. Bu maliyyələşmə turu bizə, xidmətlərimizin sabitliyini təmin etmək, müştəri məlumatlarını qorumaq və fırıldaqçılıqla mübarizə aparmaq üçün uyğunluq, idarəetmə və kibertəhlükəsizlik sistemlərimizin hazırlığını gücləndirməyə imkan verəcək."
Malaa-nın həmtəsisçisi və baş strategiya direktoru Faysal Əlqərni əlavə edib: "Bu maliyyələşmə turu, Krallığın ən böyük aktiv idarəçilərinin bizim vizyonumuza və hədəflərimizə olan etimadını göstərir. Bu vəsait vasitəsilə, müştərilərimizin maliyyə məqsədlərinə səmərəli və effektiv şəkildə nail olmaq üçün yüksək keyfiyyətli və innovativ sərvət idarəçiliyi məhsulları təklif etməyi hədəfləyirik."
Bu investisiya, Malaa-nın sərvət idarəçiliyi sahəsində ən yaxşı həllər təqdim etmək öhdəliyinə sadiqliyini bir daha təsdiqləyir. Şirkət, müştərilərinin ehtiyaclarını qarşılamaq və arzularını reallaşdırmaq üçün yeni investisiya və yığım məhsulları ilə yanaşı, müxtəlif xüsusiyyətlər və xidmətlər təqdim etməklə bu sahədə lider mövqeyini davam etdirir.

04 September 2024 13:14
Malaa, authorized by the Saudi Arabian Central Bank's regulatory sandbox and a leading wealth management company in Saudi Arabia, has announced that it has successfully completed its Series A funding round, raising an investment of SAR 65 million ($17.3 million). The funding round was led by SNB Capital, the Kingdom's largest asset manager, with participation from Derayah Financial, Khwarizmi Ventures, Impact46 and WKN.
On this occasion, Malaa co-founder and CEO Ali Aloraini said: "Since we joined the regulatory sandbox, we have continuously developed with the guidance and support of the fintech lab of the Central Bank of Saudi Arabia and the Financial Markets Authority. This round of funding will allow us to strengthen the readiness of our compliance, governance and cyber security systems to ensure the stability of our services, protect customer data and fight fraud."
Faisal Alqarni, co-founder and chief strategy officer of Malaa, added: "This funding round demonstrates the confidence of the Kingdom's largest asset managers in our vision and goals. Through these funds, we will deliver high-quality and innovative wealth to efficiently and effectively achieve our clients' financial goals." we aim to offer management products."
This investment reaffirms Malaa's commitment to providing the best solutions in the field of wealth management. The company continues to be a leader in this field by introducing new investment and savings products as well as various features and services to meet the needs and dreams of its customers.