Trip.com stabilkoinlə ödənişlər qəbul etməyə başlayıb
Trip.com bəzi xarici istifadəçilər üçün otel və aviabilet bronları zamanı USDT və USDC stabilkoinləri ilə ödəniş imkanını istifadəyə verib. Şanxay mərkəzli səyahət platforması bu funksiyanı 9 oktyabr 2025-ci il tarixindən etibarən seçilmiş regionlarda beynəlxalq saytı üzərindən aktiv edib.
Şirkətin müştəri xidməti nümayəndəsinin bildirdiyinə görə, bu addım materik Çindən kənarda stabilkoinlərlə ödənişlərin getdikcə daha geniş yayılması fonunda atılıb. Qeyd edək ki, Pekinin kriptovalyuta fəaliyyəti ilə bağlı məhdudiyyətləri hələ də qüvvədədir.
Materik Çin və bəzi digər bazarlardakı istifadəçilər üçün stabilkoinlə ödəniş funksiyası mövcud deyil. Bu imkan istifadəçinin IP ünvanına əsasən müəyyən edilir. Məlumata görə, cari həftə ərzində bu ödəniş seçimi Honkonqda da aktiv olmayıb.

30 December 2025 09:53
Trip.com has launched the ability to pay with USDT and USDC stablecoins for hotel and flight bookings for some overseas users. The Shanghai-based travel platform has activated the feature on its international website in select regions starting October 9, 2025.
According to a company customer service representative, the move comes amid the growing popularity of stablecoin payments outside of mainland China. It should be noted that Beijing’s restrictions on cryptocurrency activity are still in force.
The stablecoin payment feature is not available for users in mainland China and some other markets. This feature is determined based on the user’s IP address. The payment option has also not been active in Hong Kong this week, according to the report.