Tural Məmmədov: “Dövlət qurumları üçün yeni elektron poçt sistemi istifadəyə verilib”
Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin idarə rəisi Tural Məmmədov deyib. Onun sözlərinə görə, təmsil etdiyi qurum artıq yeni sistemə miqrasiya edib.
“Bir neçə dövlət qurumun yeni sistemə qoşulması təmin olunub. Yaxın zamanlarda icra hakimiyyəti orqanlarının miqrasiyasını həyata keçirəcəyik. Bundan sonra isə istifadəçi sayı daha böyük olan dövlət qurumlarının miqrasiyasına başlanacaq”,- deyə o qeyd edib.
Xatırladaq ki, yeni elektron poçt sistemi 60 min istifadəçi üçün nəzərdə tutulub. Bu sistem dövlət qurumlarına həm funksionallıq, həm də təhlükəsizlik baxımından öncəkindən daha böyük imkanlar verəcək.

A new e-mail system for state institutions has been launched in Azerbaijan.
Tural Mammadov, head of the Special Communications and Information Security State Service, said. According to him, the institution he represents has already migrated to the new system.
"Several state institutions have been connected to the new system. In the near future, we will carry out the migration of executive authorities. After that, the migration of government institutions with a larger number of users will begin," he said.
It should be noted that the new e-mail system is designed for 60,000 users. This system will give the government institutions greater opportunities than before in terms of both functionality and security.