Türk kripto startapı Bottom UP yeni investisiya ilə dəyərini 10 milyon dollara çatdırıb
Rəqəmsal aktivlər bazarı üçün sosial investisiya platforması olan Bottom UP, 10 milyon dollarlıq dəyərləndirmə üzərindən yeni investisiya alıb. Bu investisiya, Türkiyənin Galata Business Angels (GBA) şəbəkəsi tərəfindən verilib.
Bottom UP, məşhur maliyyə mütəxəssislərini (influencerləri) və fərdi investorları bir araya gətirən bir tətbiqdir. Platforma istifadəçilərə təcrübəli şəxslərin investisiya fikirlərini görməyə və analiz etməyə imkan verir.
Platformanın üstünlükləri:
• Dərin Analiz: İstifadəçilər influencerlərin keçmiş investisiyalarının nəticələrini izləyə bilir. Bu, onların öz investisiya qərarlarını daha məlumatlı şəkildə verməsinə kömək edir.
• Etibarlı Mühit: Gənclər maliyyə məlumatlarını daha çox sosial mediadan öyrəndiyi üçün, Bottom UP bu məlumatların düzgün və etibarlı şəkildə yayılmasını təmin edir.
Bottom UP təsisçisi Deniz Sağlamın sözlərinə görə, GBA-nın dəstəyi ilə platformanı qlobal səviyyədə böyütmək hədəflənir. GBA direktoru Ata Uzunhasan isə, Bottom UP-ın fərdi investorlara böyük bir məlumat və sürət üstünlüyü verdiyini vurğulayıb. Onun fikrincə, bu dinamik platformanın Türkiyədən kənarda da böyük potensialı var.

09 September 2025 15:10
Bottom UP, a social investment platform for the digital assets market, has secured new funding at a $10 million valuation. The investment was provided by Turkey’s Galata Business Angels (GBA) network.
Bottom UP is an app that brings together well-known financial experts (influencers) and individual investors. The platform allows users to view and analyze the investment ideas of experienced professionals.
Platform Advantages:
• In-Depth Analysis: Users can track the outcomes of influencers’ past investments, helping them make more informed investment decisions.
• Reliable Environment: Since young investors increasingly rely on social media for financial information, Bottom UP ensures that this information is shared accurately and reliably.
According to Bottom UP founder Deniz Sağlam, with GBA’s support, the platform aims to expand globally. GBA director Ata Uzunhasan emphasized that Bottom UP provides individual investors with a significant information and speed advantage. He believes this dynamic platform has great potential beyond Turkey.