01 Avqust 2025 17:48
Kriptovalyuta alqı-satqı platforması olan Kuantist, 35 milyon dollar dəyərində qiymətləndirmə ilə uğurlu investisiya raundunu tamamlayıb. İnvestisiyanın dəqiq məbləği açıqlanmasa da, bu mərhələdə Latviya mənşəli alqoritmik ticarət üzrə ixtisaslaşmış Gravity Team LTD, Borsa İstanbul-un sabiq baş direktoru və Türkiyə Mərkəzi Bankı sədrinin keçmiş müavini Murat Çetinkaya, eləcə də Borsa İstanbul-un keçmiş baş direktor müavini Alpogan Sabri Erdoğan kimi nüfuzlu adlar iştirak ediblər.
2021-ci ildə təsis edilən və İstanbula mərkəzlənmiş Kuantist, istifadəçilərə rahat və sürətli kriptovalyuta əməliyyatları təqdim edir. Platforma vasitəsilə istifadəçilər Bitcoin, Tether və digər müxtəlif rəqəmsal aktivlərin alqı-satımını həyata keçirə, eyni zamanda asan pul yatırma və çıxarma əməliyyatları edə bilirlər. 7/24 canlı dəstək xidməti ilə Kuantist istifadəçi təcrübəsinə xüsusi önəm verir.
Şirkətin qurucu baş direktoru Serhat Yıldız investisiya raundundan sonra verdiyi açıqlamada bildirib:
“Bütün fəaliyyətimizin mərkəzində ölkəmizdə kriptovalyuta ekosisteminin sağlam və davamlı inkişafına dəstək durur. Bu istiqamətdə, yüksək ixtisaslı proqramçılar və maliyyə mütəxəssislərindən ibarət komandamızı böyütməyə davam edirik.”
O həmçinin əlavə edib:
“Yeni investisiya ilə birlikdə həm innovativ məhsullar üzərində işləməyə, həm də Türkiyədə kriptovalyuta sektorunun gələcəyini formalaşdırmağa yönəlmiş səylərimizi gücləndirəcəyik. Güclənmiş kapital strukturu və yeni tərəfdaşlarımız, həm bizə olan etimadın, həm də bizim bu sahəyə və ölkəmizə olan inamımızın göstəricisidir.”
Kuantist-in bu uğurlu investisiya mərhələsi, Türkiyədə kriptovalyutaya olan marağın artdığını və yerli platformaların beynəlxalq oyunçularla rəqabət aparmaq gücündə olduğunu bir daha ortaya qoyur

01 August 2025 17:48
Kuantist, a cryptocurrency trading platform, has successfully completed a funding round with a valuation of $35 million. Although the exact amount of the investment was not disclosed, the round featured prominent participants including Latvia-based algorithmic trading specialist Gravity Team LTD, former CEO of Borsa Istanbul and ex-deputy governor of the Central Bank of Turkey Murat Çetinkaya, as well as former deputy CEO of Borsa Istanbul Alpogan Sabri Erdoğan.
Founded in 2021 and headquartered in Istanbul, Kuantist offers users a fast and easy cryptocurrency trading experience. Through the platform, users can buy and sell various digital assets such as Bitcoin and Tether, as well as perform seamless deposit and withdrawal transactions. Kuantist places great emphasis on user experience by providing 24/7 live support.
Serhat Yıldız, the company’s founder and CEO, commented after the funding round:
“Our entire mission centers on supporting the healthy and sustainable development of the cryptocurrency ecosystem in our country. In line with this, we continue to expand our team of highly skilled software developers and financial experts.”
He added:
“With this new investment, we will accelerate our efforts to develop innovative products and shape the future of the cryptocurrency sector in Turkey. Our strengthened capital structure and new partners clearly demonstrate both the trust our investors place in us and our own confidence in this sector and our country.”
This successful funding round highlights the growing interest in cryptocurrencies in Turkey and underscores the ability of local platforms to compete with international players.