Vision Pro gələn ilin mart ayında satışa çıxarıla bilər
Apple-ın maraqla gözlənilən virtual reallıq eynəkləri Vision Pro-nun gələn mart ayında satışa çıxarıla biləcəyi bildirilir. Mark Qurman Vision Pro-nun təqdimat tarixini açıqlayıb.
Apple şirkəti WWDC 2023 tədbirində Vision Pro modelini təqdim edib və onu 2024-cü ilin əvvəlində 3499 dollar qiymət etiketi ilə təqdim etməyi planlaşdırırdı.
Qurmanın sözlərinə görə Apple əvvəlcə Vision Pro-nu yalnız ABŞ-da satışa çıxaracaq. 2024-cü ilin sonuna kimi Kanada və Böyük Britaniya kimi digər ölkələrdə də satışa çıxarılacağı gözlənilir. Apple-ın 2024-cü ildə təxminən 400 min Vision Pro istehsal edəcəyi gözlənilir.
Yanvar ayında satışa çıxarmaq planlarına baxmayaraq, paylama planlarının tamamlanmaması və sınaqların davam etməsi səbəbindən Vision Pro-nun satışının mart ayına təxirə salındığı bildirilir. Vision Pro-nun başqa ölkələrdə nə vaxt satışa çıxarılacağı və ya ölkəmizdə satışa çıxarılıb-satılmayacağı barədə hələlik məlumat yoxdur.
Həmçinin bildirilir ki, ABŞ-dakı bəzi Apple mağazası əməkdaşları Vision Pro-dan istifadəni öyrənmək üçün Apple-ın baş ofisinə çağırılıb və mağaza işçilərinin digər komanda üzvlərinə Vision Pro-dan istifadə qaydalarını öyrədəcəklər. Böyük Apple mağazalarında Vision Pro üçün müəyyən təcrübə sahələrinin olacağı bildirilir.

Apple's much-anticipated virtual reality glasses Vision Pro may go on sale next March, it has been reported. Mark Gurman announced the launch date of Vision Pro.
Apple unveiled the Vision Pro at WWDC 2023 and planned to launch it in early 2024 with a price tag of $3,499.
According to Gurman, Apple will initially sell the Vision Pro only in the United States. It is expected to go on sale in other countries such as Canada and Great Britain by the end of 2024. Apple is expected to produce about 400,000 Vision Pros in 2024.
Despite plans to launch in January, the Vision Pro has reportedly been pushed back to March due to incomplete distribution plans and ongoing testing. There is no word yet on when the Vision Pro will be available in other countries or if it will be available in our country.
It is also reported that some Apple store employees in the US have been called to Apple headquarters to learn how to use Vision Pro, and the store employees will teach other team members how to use Vision Pro. Major Apple stores will reportedly have some experience areas for Vision Pro.