Vitalik Buterinin "Buğa" Paylaşımı ilə Ethereum-un Qiyməti Sürətlə Yüksəldi
Çərşənbə günü Ethereum-un qiyməti sürətlə artaraq, şəbəkənin həmtəsisçisi Vitalik Buterinin müsbət açıqlamaları ilə əlaqədar olaraq 1.3% yüksəldi. Bununla belə, kriptovalyutanın qiyməti son yeddi gün ərzində 0.8% azalma nümayiş etdirir. Digər rəqəmsal aktivlər, o cümlədən Bitcoin, Cardano və TRON da kiçik artımlar göstərdi, bu isə potensial olaraq daha güclü bir buğa trendinin yaxınlaşdığını göstərir.
Vitalik Buterin, X platformasında “Ethereum yaxşıdır” yazısı olan bir buğa şəkli paylaşaraq ETH qiymətinin $2,600 müqavimət səviyyəsini aşmasına səbəb oldu. Bu paylaşımın ardından Ethereum qiyməti sürətlə yüksəldi və bu həftə doğru şəraitdə $3,000 səviyyəsinə çatma ehtimalı yarandı.
Bununla belə, Santiment-in məlumatlarına görə, Ethereum şəbəkəsinin artımında azalma müşahidə olunur. Avqustun 20-də yalnız 88.8k yeni ünvan protokola qoşulub ki, bu da mayın 5-də qeydə alınan 196.72k ünvandan əhəmiyyətli dərəcədə aşağıdır. Şəbəkə artım metrikasındakı bu azalmanın, ETH qiymətində nəzərdə tutulan artışı ləngidə biləcəyi və qiymətin $2,326 dəstək səviyyəsinə doğru enişə səbəb ola biləcəyi qeyd olunur.
Mütəxəssislər Ethereum qiymətinin $2,600 səviyyəsində möhkəmlənəcəyini və gündəlik qapanışın bu səviyyənin üzərində baş verəcəyi təqdirdə, treyderlərin ETH almağa daha çox maraq göstərəcəklərini düşünürlər. Növbəti hədəflər isə $2,800 və $3,000 səviyyələridir. Bazar iştirakçıları, tələbin $2,500-dən yuxarı və təklifin $2,800-dən aşağı səviyyələrdə balansını izləməli olacaqlar, bu diapazonun hər hansı bir tərəfinin qırılması Ethereum qiymətində ya $3,000-ə doğru yüksəliş, ya da $2,326-ya eniş ilə nəticələnə bilər.

22 August 2024 12:59
Ethereum's price surged on Wednesday, rising 1.3% on positive comments from the network's co-founder Vitalik Buteri. However, the price of the cryptocurrency shows a decrease of 0.8% in the last seven days. Other digital assets, including Bitcoin, Cardano and TRON, also posted small gains, potentially indicating a stronger bull trend is on the way.
Vitalik Buterin shared a bullish image on the X platform with the caption “Ethereum is good” causing the price of ETH to breach the $2,600 resistance level. Following this announcement, the price of Ethereum rose rapidly, with the possibility of reaching $3,000 this week under the right conditions.
However, according to data from Santiment, the growth of the Ethereum network is slowing down. On August 20th, only 88.8k new addresses joined the protocol, which is significantly lower than the 196.72k addresses registered on May 5th. It is noted that this decrease in the network growth metric could slow down the expected increase in the price of ETH and cause the price to fall towards the $2,326 support level.
Experts believe that the price of Ethereum will consolidate at $2,600 and if the daily close occurs above this level, traders will be more interested in buying ETH. The next targets are $2,800 and $3,000 levels. Market participants will have to watch the balance of demand above $2,500 and supply below $2,800, a break of either side of this range could result in Ethereum price either rising towards $3,000 or falling towards $2,326.