WhatsApp tərtibatçıları Apple-ın ağıllı saatları üçün rəsmi tətbiqin istifadəyə verildiyini elan ediblər. Kazinform agentliyinin müxbirinin verdiyi məlumata görə, bu, platformanın watchOS əməliyyat sisteminə tam inteqrasiyası deməkdir. Tətbiqin interfeysi watchOS 26-dakı yeni Liquid Glass texnologiyası üçün optimallaşdırılıb.
Tərtibatçıların sözlərinə görə, istifadəçilər artıq iPhone-u çıxarmağa ehtiyac qalmadan, birbaşa Apple Watch üzərindən mətn və səsli mesajları oxuya, göndərə, reaksiyalar yarada və digər əsas funksiyalardan istifadə edə bilərlər.
Tətbiqi quraşdırmaq üçün minimum sistem tələbi watchOS 10 və ya daha yeni versiyadır. Həmçinin, ağıllı saat WhatsApp və Messenger tətbiqlərinin quraşdırıldığı iPhone ilə qoşalaşdırılmış olmalıdır. Apple Watch üçün yeni WhatsApp tətbiqini artıq App Store-dan yükləmək mümkündür.
Bundan əvvəl Meta şirkətinin öz Threads tətbiqində 24 saat sonra avtomatik yox olan paylaşımlar etməyə imkan verən yeni Ghost Posts (Kabus Göndərişlər) funksiyasını təqdim etdiyi barədə məlumat verilmişdi.

WhatsApp has launched the Official App for Apple Watch
WhatsApp developers have announced the launch of the official app for Apple’s smartwatches. According to a report by a Kazinform correspondent, this means full integration of the platform with the watchOS operating system. The app’s interface has been optimized for the new Liquid Glass technology in watchOS 26.
According to the developers, users can now read and send text and voice messages, react, and use other key functions directly from their Apple Watch without needing to take out their iPhone.
The minimum system requirement to install the app is watchOS 10 or later. Additionally, the smartwatch must be paired with an iPhone that has the WhatsApp and Messenger apps installed. The new WhatsApp app for Apple Watch is already available for download from the App Store.