09 Oktyabr 2023 14:56
Microsoft-un yeni əməliyyat sistemi Windows 12-nin 2024-cü ildə buraxılacağı ilə bağlı söz-söhbətlər Intel-in son açıqlaması ilə bəlli olub. Windows 11-in hələ də bazarda tam tətbiq olunmadığı bu dövrdə Microsoft-un Windows-un yeni versiyası üzərində işlədiyi bildirilib.
Intel-in maliyyə direktoru David Zinsner son qazanc hesabatında 2024-cü ildə Windows-un yeni versiyasının buraxılacağını bildirib. Daha əvvəl sızan məlumatlara görə isə Windows 12-nin 2024-cü ildə təqdim ediləcəyi, tam versiyasının isə 2025-ci ildə çıxacağı qeyd olunmuşdu.
Həmçinin, Intel-in yeni prosessoru Meteor Lake-in Windows 12 ilə daha effektiv performans göstərəcəyi bildirilir. Yeni prosessorların və əməliyyat sisteminin birlikdə təqdim edəcəyi bu inteqrasiya istifadəçilərə üstün təcrübə vəd edəcək

It is claimed that Windows 12 will be released in 2024
Rumors that Microsoft's new operating system Windows 12 will be released in 2024 have been confirmed by Intel's latest statement. Microsoft is said to be working on a new version of Windows at this time when Windows 11 is still not fully implemented in the market.
Intel CFO David Zinsner said in the latest earnings report that a new version of Windows will be released in 2024. According to previously leaked information, it was mentioned that Windows 12 will be presented in 2024, and the full version will be released in 2025.
Also, it is reported that Intel's new processor Meteor Lake will perform more efficiently with Windows 12. This integration, which the new processors and the operating system will provide together, will promise users a superior experience