“AIM Congress”də ölkəmizi təmsil edəcək startap məlum oldu
“AIM Congress”in milli turunun qalibi 60 min dollara yaxın investisiya üçün dünyanın 100-dən çox ölkəsinin startapları ilə mübarizə aparacaq.
7-9 may tarixlərində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin paytaxtı Əbu-Dabi şəhərində keçiriləcək ənənəvi İllik İnvestisiya Toplantısında (AIM Congress) ölkəmizi təmsil edəcək startap seçildi.
67 startap layihə arasından seçilən “Recepta” “AIM Congress”in milli turunun (The National Pitch Competition) qalibi kimi ölkəmizi Əbu-Dabidə təmsil edəcək. Komandanın kassa çeklərinin rəqəmsallaşması platforması layihəsi dünyanın 100-dən çox ölkəsindən olan startaplarla birgə investisiya qazanmaq üçün mübarizə aparacaq. Müxtəlif ölkələrdə keçirilmiş milli turun qalib startapları “AIM Congress” çərçivəsində beynəlxalq investorlardan 60 min dollara qədər investisiya qazanmaq üçün yarışacaqlar. “AIM Congress”də iştirak etmək həmçinin startaplara təcrübə mübadiləsi və əlaqələrini genişləndirmək imkanı verəcək.
Qeyd edək ki, “AIM Congress”in Azərbaycan üzrə milli turuna "Pre-seed" və ya "Seed" mərhələsində olan 67 startap müraciət edib. Onların arasından seçilmiş “Remart”, “Sampler.az”, “BYQR”, “Kofeal”, “MovementAZ”, “MenzilPark”, “MiLoy”, “Recepta”, “Eathanos”, “Simic.App”, “Rawuser” və “Metatesk” aprelin 9-da Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və ABB İnnovasiya Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə formalaşdırılmış münsiflər heyəti qarşısında layihələrini təqdim ediblər.
Milli turun qalibinin "AIM Congress"də iştirak üçün aviabilet (gediş-dönüş), qonaqlama xərcləri qarşılanacaq və startapını təqdim etməsi üçün tədbir müddətində stend ayrılacaqdır.

The startup that will represent our country at "AIM Congress" has been announced
The winner of the national round of "AIM Congress" will compete with startups from more than 100 countries of the world for an investment of about 60,000 dollars.
A startup was selected to represent our country at the traditional Annual Investment Meeting (AIM Congress) to be held in Abu Dhabi, the capital of the United Arab Emirates, on May 7-9.
Selected among 67 startup projects, "Recepta" will represent our country in Abu Dhabi as the winner of the national tour of "AIM Congress" (The National Pitch Competition). The team's receipt digitization platform project will compete for joint investment with startups from over 100 countries around the world. The winning startups of the national tour held in different countries will compete to win investment of up to 60 thousand dollars from international investors within the framework of "AIM Congress". Participating in AIM Congress will also give startups the opportunity to exchange experience and expand their connections.
It should be noted that 67 startups in the "Pre-seed" or "Seed" stage applied for the national tour of "AIM Congress" in Azerbaijan. "Remart", "Sampler.az", "BYQR", "Kofeal", "MovementAZ", "MenzilPark", "MiLoy", "Recepta", "Eathanos", "Simic.App", "Rawuser" were selected from among them. and Metatesk presented their projects in front of the jury formed in partnership with the Small and Medium Business Development Agency (SBA) and the IBA Innovation Center on April 9.
The winner of the national round will be covered for air ticket (return), accommodation expenses for participation in "AIM Congress" and will be allocated a stand during the event to present his startup.