Azərbaycanda marketinq startapı 300-ə yaxın inflüenseri öz platformasına cəlb edib
2022-ci ildə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) sahibkarlara vergi güzəştləri verən "Startap" şəhadətnaməsi almış “Boost” MMC–nin əsas fəaliyyət sahəsi marketinq və inflüenser marketinq xidmətinin göstərilməsidir.
Bunu AZƏRTAC-a açıqlamasında MMC-nin rəhbəri Əhməd İbrahimov bildirib.
Onun sözlərinə görə, son illər sosial media insanların həyatının bir parçasına çevrildiyindən insanlara hər hansı məlumatı çatdırmaqda ən effektiv yol sosial media kanalları olub. Bu səbəbdən şirkətin təqdim etdiyi xidmətlər əsasən sosial media marketinqidir.
Startap şəhadətnaməsi almaqla müəyyən imtiyazlara sahib olduğunu, KOBİA tərəfindən xüsusi dəstək gördüyünü deyən Ə.İbrahimov bildirib ki, bununla yanaşı, Nazirlər Kabinetinin qərarı əsasında 3 il ərzində bir sıra vergi güzəştləri əldə edilib.
“Boost” platforması artıq 2 ilə yaxındır fəaliyyət göstərir. Hazırda platformamızda 300-ə yaxın inflüenser yer alır və bu rəqəm daim artmaqdadır. Platformamız üzərindən biznes sahibləri rahatlıqla, maddi olaraq daha münasib şərtlərlə və zəmanətli baxış sayı nəticələri ilə marketinq kampaniyaları həyata keçirə bilərlər. Ən böyük uğurumuz isə əməkdaşlıq etdiyimiz müştərilərimizin yenidən bizimlə çalışmaq üçün geridönüş etməsidir. Həyata keçirdiyimiz əməkdaşlıq davamlı və uzunmüddətli olub. Bazarda isə zəmanətli baxış sayı və dəqiq hesabatlar təqdim edən yeganə inflüenser marketinq platformasıyıq”, - MMC rəhbəri vurğulayıb.
Şirkət rəhbəri həmçinin qeyd edib ki, “Boost” MMC öz fəaliyyətində müasir texnologiyalardan da istifadə edir: “Belə ki, təqdim edilən platforma sayəsində, biznes sahibləri birbaşa inflüenser axtarmaqla və ya onlarla əlaqə saxlamaqla vaxtını sərf etmir və sadəcə “Boost” platforması üzərindən həyata keçirmək istədikləri kampaniya haqqında məlumatı təqdim edirlər. Digər işlər isə “Boost” platforması tərəfindən həyata keçirilir. Avtomatlaşdırılmış müasir texnoloji həllər sayəsində sözügedən tələblər əsasında platforma tərəfindən inflüenserlərin auditoriyası və paylaşım edilən məzmunlar analiz edilərək ən uyğun olan inflüenserlər seçilir. Veb-səhifəyə (www.boost.az) keçid edilərək platforma haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək mümkündür

A marketing startup in Azerbaijan has attracted about 300 influencers to its platform
The main field of activity of "Boost" LLC, which received the "Startup" certificate of the Small and Medium Business Development Agency (SBA) in 2022, which provides tax benefits to entrepreneurs, is the provision of marketing and influencer marketing services.
Ahmed Ibrahimov, the head of MMC, said this in his statement to AZERTAC.
According to him, since social media has become a part of people's lives in recent years, social media channels have been the most effective way to convey any information to people. For this reason, the services provided by the company are mainly social media marketing.
A.Ibrahimov said that he had certain privileges by receiving a startup certificate and that he received special support from KOBIA. Besides, a number of tax concessions were obtained for 3 years based on the decision of the Cabinet of Ministers.
"Boost" platform has been operating for almost 2 years. Currently, there are about 300 influencers on our platform and this number is constantly growing. Through our platform, business owners can run marketing campaigns with ease, financially more reasonable terms and with guaranteed view count results. Our biggest success is that our clients come back to work with us again. Our cooperation was continuous and long-term. "We are the only influencer marketing platform in the market that provides a guaranteed number of views and accurate reports," said the head of MMC.
The head of the company also noted that "Boost" LLC also uses modern technologies in its activities: "Thus, thanks to the presented platform, business owners do not waste time searching for influencers or contacting them directly, and simply carry out activities on the "Boost" platform. provide information about the campaign they want. Other works are performed by the "Boost" platform. Thanks to automated modern technological solutions, the platform analyzes the audience of influencers and the content shared based on the mentioned requirements and selects the most suitable influencers. It is possible to get more detailed information about the platform by linking to the website (www.boost.az).