Azərbaycanlı təsisçinin startapı beynəlxlaq mükafat qazanıb
HalalBooking 2024-cü il İslam Kanalı Biznes Mükafatlarında mükafatlandırılıb. Startap müsəlmanlar üçün səyahət sektorunda müstəsna töhfələrinin və nailiyyətlərinin tanınması olaraq İslam Kanalının “Təsisçisi Mükafatı”na layiq görülüb.
İslam Kanalının qurucusu Mohamed Ali Harrath tərəfindən təsis edilən mükafatlandırma mərasimi öz sahələrində diqqətəlayiq liderlik, innovasiya və uğur nümayiş etdirən biznesləri bir araya gətirir.
HalalBooking-in müsəlmanların səyahət təcrübələrinə dəyişdirici təsiri onlara bu nüfuzlu etirafı qazandırıb.
Mükafat HalalBooking-in təsisçisi və baş direktoru Ənvər Cəbi və həmtəsisçisi və CMO, Ufuk Seçgin tərəfindən qəbul edilib. Onlar mükafatı xüsusi HalalBooking komandası adından millət vəkili Dr. Rosena Allin-Khan və Türkiyənin Böyük Britaniyadakı səfiri Osman Koray Ertaşdan alıbar.
HalalBooking İslam qaydalarına uyğun olan seçilmiş hotel və istirahət mərkəzlərində istirahət planlamasını həyata keçirməkdə kömək edir.

HalalBooking was honored at the 2024 Islamic Channel Business Awards. The startup was awarded the Islam Channel's "Founder's Award" in recognition of its exceptional contributions and achievements in the travel sector for Muslims.
Founded by Mohamed Ali Harrath, founder of the Islamic Channel, the awards ceremony brings together businesses that have demonstrated remarkable leadership, innovation and success in their fields.
HalalBooking's transformative impact on Muslim travel experiences has earned them this prestigious recognition.
The award was accepted by Anwar Jabi, founder and CEO of HalalBooking and Ufuk Seçgin, co-founder and CMO. They presented the award to the deputy Dr. on behalf of the special HalalBooking team. Rosena Allin-Khan and Turkish Ambassador to Great Britain Osman Koray received from Ertaş.
HalalBooking helps in planning vacations in selected hotels and resorts that comply with Islamic rules.