Azərbaycanlı xanım təsisçi "FORBES 30 UNDER 30" siyahısında!
“Forbes” jurnalının dərc etdiyi “30 UNDER 30” siyahısında bu il azərbaycanlı təsisçi Günay İmanzadənin adı qeyd edilib. Avropa üzrə “Təhsil, biznes və digər sahələrdə sosial təsir” kateqoriyasında yer tutan həmyerlimiz “Metatesk” startapının təsisçisidir.
Qeyd edək ki, Günay İmanzadə İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (İRİA) həyata keçirdiyi “IDDA Awards” müsabiqəsində 2022-ci ildə qalib, 2023-cü ildə finalçı olaraq yer alıb. İRİA-nın “Roadshow” proqramı çərçivəsində Azərbaycanı Honkonqda keçirilən “WOW Summit”də öz startapı ilə təmsil edib. Bununla yanaşı, Agentliyin dəstəyi ilə baş tutan “Silicon Valley” mentorluq proqramında iştirak edib.
Günay İmanzadə eyni zamanda 2023-cü ildə innovasiya sahəsi üzrə Gənclər üçün Prezident mükafatına layiq görülüb. Təsisçisi olduğu startap “Teknofest” festivalı çərçivəsində keçirilən müsabiqədə qalib olub.

The name of Azerbaijani founder Gunay Imanzade was mentioned in the "30 UNDER 30" list published by "Forbes" magazine this year. Our compatriot is the founder of the Metatesk startup, which ranks in the "Social impact in education, business and other fields" category across Europe.
It should be noted that Gunay Imanzade was a winner in 2022 and a finalist in 2023 in the "IDDA Awards" competition held by the Innovation and Digital Development Agency (IRIA). Within the framework of IRIA's "Roadshow" program, he represented Azerbaijan with his startup at the "WOW Summit" held in Hong Kong. In addition, he participated in the "Silicon Valley" mentoring program supported by the Agency.
At the same time, Gunay Imanzade was awarded the Presidential Award for Youth in the field of innovation in 2023. The startup he founded won the competition held within the framework of the "Teknofest" festival.