“AzInTelecom” kibermüharibə yarışının qalibi oldu
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC-nin Kibertəhlükəsizlik komandası “Red Box” Bakıda keçirilən kibermüharibə yarışının qalibi olub.
Yarışma  kibertəhlükəsizlik sahəsində regionun ən mühüm platformalarından biri hesab olunan “CIDC 2025” II Kibertəhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində baş tutub.
“Ağıllı şəhərlərdə Kibermüharibə” mövzusuna həsr olunan mübarizədə dövlət və özəl qurumlar, banklar, kritik infrastruktur təmsilçiləri, provayder və operatorlar, həmçinin təhsil müəssisələrindən ümumilikdə 25 kibertəhlükəsizlik komandası iştirak edib. İki gün davam edən yarışmada “AzInTelecom”un “Red Box” komandası yüksək peşəkarlıq və real kibertəhlükə ssenarilərinə çevik reaksiya qabiliyyəti ilə fərqlənərək bütün rəqiblərini geridə qoymağı bacarıb.
“AzInTelecom” bu uğur ilə ölkədə kibertəhlükəsizlik ekosisteminin inkişafına və peşəkar mütəxəssis hazırlığına verdiyi töhfəni bir daha nümayiş etdirir. Eyni zamanda şirkətin təqdim etdiyi xidmətlərin, xüsusilə bulud bə biometriya əsaslı həllərinin təhlükəsizliyinin yüksək səviyyədə olduğunu göstərir. Şirkət gələcəkdə də tərəfdaşlarına kibertəhlükəsizlik istiqamətində innovativ həllər təqdim etməyə və milli kibermüdafiə bacarıqlarının artırılmasına dəstək göstərməyə davam edəcək.
Qeyd edək ki, “AzInTelecom” MMC 2023-cü ildən etibarən peşəkar mütəxəssislər tərəfindən istifadəçilərin informasiya sistemlərini və məlumatlarını kiberhücumlardan qorumaq məqsədilə kompleks kibertəhlükəsizlik xidmətləri göstərir. 24/7 rejimdə çalışan Təhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzi ilə müştərilərə müntəzəm olaraq təhlükəsizlik təhlilləri, təhdid analizi və uyğunluq qiymətləndirmələri təqdim edilir. 2025-ci ildən bu sahəyə fokusunu daha da artıran şirkət müştərilərin kibertəhlükəsizlik mühitini gücləndirərək, onların fəaliyyətini daha etibarlı hala gətirmək məqsədi daşıyır.

"AzInTelecom" won the cyberwarfare competition
The Cybersecurity team of “AzInTelecom” LLC, one of the AZCON Holding companies, won the “Red Box” cyberwarfare competition held in Baku.
The competition took place within the framework of the “CIDC 2025” II Cybersecurity Conference, which is considered one of the most important platforms in the region in the field of cybersecurity.
A total of 25 cybersecurity teams from state and private institutions, banks, critical infrastructure representatives, providers and operators, as well as educational institutions participated in the competition dedicated to the topic of “Cyberwarfare in Smart Cities”. In the two-day competition, the “Red Box” team of “AzInTelecom” managed to leave all its competitors behind, distinguished by its high professionalism and ability to quickly respond to real cyberthreat scenarios.
With this success, “AzInTelecom” once again demonstrates its contribution to the development of the cybersecurity ecosystem in the country and the training of professional specialists. At the same time, it shows that the services provided by the company, especially cloud and biometric-based solutions, are at a high level of security. The company will continue to provide innovative solutions to its partners in the field of cybersecurity and support the improvement of national cyber defense capabilities in the future.
It should be noted that since 2023, “AzInTelecom” LLC has been providing complex cybersecurity services by professional specialists to protect users’ information systems and data from cyber attacks. With the Security Operations Center operating 24/7, customers are regularly provided with security analyses, threat analyses and compliance assessments. The company, which has further increased its focus on this area since 2025, aims to strengthen the cybersecurity environment of its customers and make their activities more reliable.