“AzInTelecom” və “Azfina” fintex şirkətlərini bir araya topladı
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC-nin dəstəyi ilə Azərbaycan Fintex Assosiasiyası (Azfina) üzvləri üçün 2024-cü ilin yekunlarına dair görüş keçirilib.
Tədbirdə “Azfina”nın İdarə Heyətinin sədri Ruslan Talıbov və “AzInTelecom”un Kommersiya departamentinin direktoru Fərrux Fərəcullayev giriş sözü ilə çıxış ediblər. R.Talıbov 2024-cü il ərzində fintex sahəsində görülən işlər barədə məlumat verib.
F.Fərəcullayev bildirib ki, “AzInTelecom” artıq beynəlxalq “PCI DSS” sertifikatı əldə edib və bununla da fintex şirkətlərinə daha effektiv xidmət göstərə biləcək.
Görüş çərçivəsində “AzInTelecom”un rəqəmsal maliyyə xidmətlərinin dövlət və qeyri-dövlət qurumları arasında təşviqi və əməkdaşlıq effektivliyinin artırılması barədə müzakirələr aparılıb.
Daha sonra “Azfina”nın icraçı direktoru Azər Əkbərov Assosiasiyanın 2024-cü il fəaliyyətinə dair hesabatla çıxış edib.
Tədbir zamanı “AzInTelecom”un Məhsul və xidmətlər şöbəsinin müdiri Tamerlan Məşədihəsənli “Azfina” üzvləri qarşısında təqdimat nümayiş etdirib. Təqdimatda SİMA məhsulları və yeni yaradılmış özünəxidmət “bulud” platforması “AzInCloud” haqqında məlumat verilib.

07 January 2025 17:19
A meeting on the results of 2024 was held for members of the Azerbaijan Fintech Association (Azfina) with the support of AzInTelecom LLC, which is subordinate to the Ministry of Digital Development and Transport.
Ruslan Talibov, Chairman of the Board of Directors of Azfina, and Farrukh Farajullayev, Director of the Commercial Department of AzInTelecom, made introductory remarks at the event. R. Talibov provided information on the work carried out in the field of fintech during 2024.
F. Farajullayev said that AzInTelecom has already obtained the international PCI DSS certificate and will thus be able to provide more effective services to fintech companies.
During the meeting, discussions were held on the promotion of AzInTelecom's digital financial services between state and non-state institutions and increasing the effectiveness of cooperation.
Then, Azfina Executive Director Azer Akbarov made a report on the Association's activities in 2024.
During the event, Tamerlan Mashadihasanli, Head of the Product and Services Department of AzInTelecom, made a presentation to Azfina members. The presentation provided information about SIMA products and the newly created self-service cloud platform AzInCloud.