“Bakcell” “İnnovasiyalarla Müxtəlifliyə Doğru” tədbirinə dəstək oldu
İnnovasiya və sürət lideri “Bakcell” MMC inklüzivliyə dəstək strategiyası çərçivəsində "Birgə və Sağlam" İctimai Birliyi tərəfindən yaradılan “Kaşalata” kafedə “İnnovasiyalarla Müxtəlifliyə Doğru” adlı tədbir təşkil edib. Tədbirin məqsədi "Bakcell" ilə “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyi arasındakı tərəfdaşlığın qeyd olunması və kafedə çalışan gənclərlə görüş olub.
Tədbir çərçivəsində "Bakcell”in baş icraçı direktoru Klaus Müller, Korporativ kommunikasiyalar üzrə direktoru Aysel Süleymanova, “Birgə və Sağlam” İB-nin sədri Aytən Eynalova, İB-in Valideyn Məşvərət Şurasının sədri Natəvan Məmmədova və millət vəkili Nigar Arpadarai çıxış ediblər. Tədbirə diplomatik nümayəndəliklərdən, qeyri-hökumət təşkilatlarından (QHT) və media sektorundan olan nümayəndələr də qatılıb və ümumilikdə 40-a yaxın qonaq iştirak edib.
“Bakcell”in baş icraçı direktoru Klaus Müller çıxışında bu təşəbbüsün innovasiya və inklüzivlik baxımından şirkət üçün əhəmiyyətli olduğunu vurğulayıb: "İnnovasiya yalnız texnologiyalarla deyil, həm də cəmiyyətimizin hər bir üzvünə yeni fürsətlər yaratmaqla bağlıdır. "Kaşalata" kimi layihələr neyro-müxtəlifliyi olan gənclərin potensialını ortaya çıxararaq onların cəmiyyətə bərabərhüquqlu inteqrasiyasına və parlaq gələcəyinə zəmin yaradır. "Bakcell" olaraq innovativ həllərlə dayanıqlı və inklüziv cəmiyyətin qurulmasında töhvə verməkdən qürur duyuruq və gələcəkdə də bu kimi təşəbbüsləri dəstəkləməyə davam edəcəyik”.
“Birgə və Sağlam” İctimai Birliyinin məqsədi neyro-müxtəlifliyi olan şəxslərin və onların ailələrinin sosial rifahını dəstəkləməkdir. Bu məqsədlə autizmli şəxslərin cəmiyyətə inteqrasiyasını, inklüziv təhsili və məşğulluq imkanlarının artırılmasını hədəfləyən tədbirlər həyata keçirilir. Hazırda Birliyin nəzdində 2 Autizm Mərkəzi fəaliyyət göstərir. “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyinin təşəbbüsü ilə təsis edilmiş “Kaşalata” kafe xüsusi qayğıya ehtiyacı olan gənclərin məşğulluğunu dəstəkləyən mühüm bir sosial layihədir.
“Bakcell” haqqında
“Bakcell” Azərbaycanın ilk və ən böyük özəl telekommunikasiya şirkətidir. Hazırda “Bakcell” üç milyondan çox müştərini yüksək innovativ, keyfiyyətli və sürətli telekommunikasiya xidmətləri ilə təmin edir. Şirkət süni intellektə əsaslanan həllər vasitəsilə Azərbaycanın davamlı inkişafına töhfə verir və Azərbaycan iqtisadiyyatının qeyri-neft sektorunun ən böyük investorlarından biridir.
“Bakcell” müxtəlif ölkələrdə telekommunikasiya, enerji, yüksək texnologiyalar və tikinti sahələrində fəaliyyət göstərən “NEQSOL Holding” beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibinə daxildir.

24 January 2025 20:28
Innovation and speed leader “Bakcell” LLC organized an event titled “Towards Diversity with Innovations” at the “Kaşalata” cafe, established by the “Birgə ve Sağlam” Public Association, as part of its strategy to support inclusion. The purpose of the event was to celebrate the partnership between “Bakcell” and the “Birgə ve Sağlam” Public Association and to meet with the young people working at the cafe.
Bakcell CEO Klaus Müller, Corporate Communications Director Aysel Suleymanova, Chairman of the “Birge v Saglam” PU Ayten Eynalova, Chairwoman of the PU’s Parent Advisory Council Natavan Mammadova, and MP Nigar Arpadarai delivered speeches at the event. Representatives from diplomatic missions, non-governmental organizations (NGOs), and the media sector also attended the event, and a total of about 40 guests attended.
In his speech, Bakcell CEO Klaus Müller emphasized the importance of this initiative for the company in terms of innovation and inclusion: “Innovation is not only about technologies, but also about creating new opportunities for every member of our society. Projects like “Kashalata” reveal the potential of neurodiverse youth, paving the way for their equal integration into society and a bright future. As "Bakcell", we are proud to contribute to building a sustainable and inclusive society with innovative solutions and will continue to support such initiatives in the future.”
The goal of the “Together and Healthy” Public Union is to support the social well-being of people with neurodiversity and their families. For this purpose, measures are being implemented aimed at integrating people with autism into society, increasing inclusive education and employment opportunities. Currently, 2 Autism Centers operate under the Union. The “Kaşalata” cafe, established at the initiative of the “Together and Healthy” Public Union, is an important social project supporting the employment of young people in need of special care.
About “Bakcell”
“Bakcell” is the first and largest private telecommunications company in Azerbaijan. Currently, “Bakcell” provides more than three million customers with highly innovative, high-quality and fast telecommunications services. The company contributes to the sustainable development of Azerbaijan through solutions based on artificial intelligence and is one of the largest investors in the non-oil sector of the Azerbaijani economy.
Bakcell is part of the NEQSOL Holding international group of companies operating in telecommunications, energy, high technologies and construction in various countries.