Baku Flames 2026 yaradıcılıq festivalının rəsmi proqramı elan olundu. İki günlük tədbir 15-16 may 2026-cı il tarixlərində keçiriləcək.
Bu il festival reklam, marketinq və rəqəmsal sahələrdə fəaliyyət göstərən peşəkarları bir araya gətirərək, onların həm öyrənməsi, həm də yeni əlaqələr qurması üçün imkan yaradır. Proqramda qlobal texnoloji platformaları təmsil edən mütəxəssislərin, eləcə də aparıcı beynəlxalq agentliklərin yaradıcı liderlərinin keynote sessiyaları yer alır.
Müxtəlif Formatlar, Fərqli Təcrübələr
Bu ilki proqram iştirakçılara öyrənmək və cəlb olmaq üçün müxtəlif yollar təqdim etmək məqsədilə hazırlanıb. İki gün ərzində festivalda 14 fərdi keynote sessiya, 6 panel müzakirəsi və 6 vörkşop keçiriləcək. İstər qlobal mütəxəssislərin fikirlərini dinləməyi, istər sənaye müzakirələrində iştirak etməyi, istərsə də vörkşoplarda praktik bacarıqlar qazanmağı seçin, bu proqram sizə real təcrübə qazandıracaq.
Spikerlər arasında Adam Nowakowski (Meta), Sandro Gelashvili (Google) və Julia Kushnir (TikTok) yer alır. Proqramda həmçinin Freddie Öst, Thomas Kolster, Lara Assouad və Vidya Manmohan kimi tanınmış sənaye ekspertlərinin maraqlı sessiyaları gözlənilir. Onlar praktik biliklərini bölüşəcək, sənayedəki cari tendensiyaları müzakirə edəcək və müasir rəqəmsal strategiyalarda insan yanaşmasının necə qorunacağından danışacaqlar.
İştirakçılar sessiyaların dəqiq vaxtlarını, vörkşopları və panel müzakirələrin tam siyahısını aşağıdakı link vasitəsilə nəzərdən keçirə bilərlər:
Festival Proqramı | Baku Flames 2026
Gündüz sessiyaları ilə yanaşı, festivalda iki əsas axşam tədbiri də keçiriləcək. “Açılış Gecəsi” mayın 15-də Flames Garden-da baş tutacaq və Orxan Zeynallının eksklüziv canlı çıxışı ilə müşayiət olunacaq. Festival mayın 16-da “Bağlanış Gecəsi” ilə yekunlaşacaq, burada Çingiz Mustafayev xüsusi çıxış üçün səhnəyə çıxacaq.
Bilet haqqında məlumat
Baku Flames 2026 biletləri bakuflames.az saytında satışa çıxarılıb. İştirakçılara bu ilki proqramda yer almaq və festivalın tam təcrübəsini yaşamaq üçün biletlərini əvvəlcədən almaları tövsiyə olunur.
Baku Flames Haqqında
Baku Flames Bakıda keçirilən beynəlxalq yaradıcılıq və effektivlik festivalıdır. Festival reklam, marketinq və rəqəmsal sahələrdən olan peşəkarları ideyalarını bölüşmək, qlobal ekspertlərdən öyrənmək və yeni əlaqələr qurmaq üçün bir araya gətirir. Bu ilki konsept “Human After All”dır və hər böyük ideya və texnologiyanın arxasında duran insanlara, real emosiyalara və insan bağlarına diqqət çəkir.

The official schedule for the Baku Flames 2026 creative festival has been announced. The two-day event will take place on May 15-16, 2026.
This year, the festival brings together professionals from the advertising, marketing, and digital industries to learn and connect. The program features keynote sessions from experts representing major tech platforms, as well as creative leaders from top international agencies.
Multiple Formats, Diverse Experiences
This year’s program is designed to offer multiple ways to learn and engage. Across the two days, the festival will feature 14 individual keynote speakers, 6 deep-dive panel discussions, and 6 hands-on workshops. Whether you prefer listening to global insights, engaging in industry debates, or learning practical skills in a workshop setting, this mix of formats ensures a completely diverse and valuable experience tailored to how you learn best.
Among the speakers are Adam Nowakowski (Meta), Sandro Gelashvili (Google), and Julia Kushnir (TikTok). The lineup also includes highly anticipated and insightful sessions by renowned industry figures such as Freddie Öst, Thomas Kolster, Lara Assouad, and Vidya Manmohan. Together, they will share practical insights, discuss current industry trends, and explore how to keep the human touch alive in modern digital strategies.
Attendees can view the exact times for these engaging sessions, explore the workshops, and see the full list of speakers by checking the complete program here:
Festival Programme | Baku Flames 2026
Along with the daytime sessions, the festival will feature two main evening events. The Opening Party will take place on May 15 at the Flames Garden, featuring an exclusive live performance by Orkhan Zeynalli. The festival will officially wrap up on May 16 with a Closing Party, where Chingiz Mustafayev will take the stage for a special performance.
Ticket Information
Tickets for Baku Flames 2026 are available for purchase on bakuflames.az. Attendees are encouraged to secure their passes in advance to be part of this year’s program and experience the full festival lineup.
About Baku Flames
Baku Flames is an international festival of creativity and effectiveness held in Baku. It brings together professionals from the advertising, marketing, and digital industries to share ideas, learn from global experts, and build new connections. This year's concept is "Human After All," focusing on the people, real emotions, and human connections behind every great idea and technology.