“Baku Flames 2026” üçün iştirak və müraciət qeydiyyatı başladı: Yaradıcı sənaye yenidən Bakıda alovlanır
14 Yanvar 2026 14:34
268 baxış
Ötən il regionun yaradıcılıq ekosistemində böyük rezonans doğuran “Baku Flames 2026 Beynəlxalq Yaradıcılıq və Effektivlik Festivalı” geri dönür. Yaradıcı sənayenin bütün sahələrini reklam, dizayn, marketinq və innovasiyalar ətrafında bir araya gətirən festival bu il 15–16 may tarixlərində keçiriləcək. 12 yanvar tarixindən etibarən festivalda iştirak üçün erkən bilet satışı və Flames mükafatları üzrə erkən müraciət rəsmi olaraq açıq elan edilib.
“Baku Flames 2026” yerli yaradıcılar üçün yeni iştirak formatı təqdim edir. Yerli agentliklər, brendlər və frilanserlər tərəfindən göndərilən hər bir iş həm yerli, həm də beynəlxalq müsabiqə kateqoriyalarında qiymətləndiriləcək. İştirakçılar tək bir müraciətlə öz işlərini həm yerli, həm də beynəlxalq münsiflər heyətinə təqdim edərək ikiqat tanınma və mükafat qazanmaq imkanı əldə edəcəklər.
Festival iştirakçıları üçün dörd fərqli bilet növü mövcuddur:
Klassik: Festival boyunca bütün tədbirlərə, təqdimatlara və partilərə giriş
Tələbə: Təhsil alan gənclər üçün daha sərfəli seçim
VIP: Xüsusi zonalara giriş və geniş netvörkinq imkanları
Young Lions: 30 yaşadək yaradıcılar üçün Kannda yarışma imkanı
(yalnız Azərbaycandan olan iştirakçılar üçün)
“Baku Flames” qısa müddət ərzində regionun ən nüfuzlu yaradıcı platformalarından biri olduğunu sübut edib. 2025-ci ilin nəticələri bunu açıq şəkildə göstərir: festival 1 260 yaradıcı sənaye nümayəndəsini bir araya gətirib, müsabiqə üzrə bütün kateqoriyalarda 343 müraciət qeydə alınıb. Beynəlxalq miqyas isə 9 ölkədən 39 spikerin çıxışı və 18 ölkəni təmsil edən 40 nəfərlik peşəkar münsif heyəti ilə təsdiqlənib.
Flames mükafatlara müraciət üçün əsas tarixlər:
• İlk dedlayn: 20 fevral 2026
• Əsas dedlayn: 27 mart 2026
• Son dedlayn: 10 aprel 2026
• Mükafatların elanı: 15–16 may 2026
Festivalın əsas mövzusu olan “Human After All” texnologiyaların sürətlə inkişaf etdiyi dövrdə yaradıcılığın hələ də insan duyğuları, empatiya və səmimiyyət üzərində qurulduğunu vurğulayır.

Registration for participation and applications for “Baku Flames 2026” has begun: The creative industry is igniting again in Baku
14 January 2026 14:34
318 views
The Baku Flames 2026 International Festival of Creativity and Effectiveness, which caused a great resonance in the creative ecosystem of the region last year, is back. Bringing together all areas of the creative industry around advertising, design, marketing and innovation, the festival will be held on May 15-16 this year. Early ticket sales for participation in the festival and early applications for the Flames awards have been officially announced as of January 12.
“Baku Flames 2026” introduces a new participation format for local creators. Each work submitted by local agencies, brands and freelancers will be evaluated in both local and international competition categories. Participants will have the opportunity to win double recognition and awards by submitting their work to both local and international juries with a single application.
Four different ticket types are available for festival participants:
Classic: Access to all events, presentations and parties throughout the festival
Student: A more affordable option for young people studying
VIP: Access to special zones and extensive networking opportunities
Young Lions: An opportunity for creators under 30 to compete in Cannes
(only for participants from Azerbaijan)
“Baku Flames” has proven to be one of the most influential creative platforms in the region in a short period of time. The results of 2025 clearly demonstrate this: the festival brought together 1,260 creative industry representatives, and 343 applications were registered in all categories of the competition. The international scale was confirmed by the speeches of 39 speakers from 9 countries and a professional jury of 40 people representing 18 countries.
Key dates for applying for the Flames Awards:
• First deadline: February 20, 2026
• Main deadline: March 27, 2026
• Final deadline: April 10, 2026
• Announcement of awards: May 15–16, 2026
The main theme of the festival, “Human After All,” emphasizes that in an era of rapidly developing technologies, creativity is still built on human emotions, empathy, and sincerity.