Electronic Arts məşhur Battlefield seriyasının kino adaptasiyasına rəsmi olaraq “yaşıl işıq” verib. The Hollywood Reporter-in yazdığına görə, şirkət artıq layihə üçün bir neçə böyük studiya ilə danışıqlara başlayıb.
Filmin çəkilişinə tanınmış rejissor Kristofer Makkuorri böyük maraq göstərir. “Mission: Impossible” filmləri ilə tanınan Makkuorri layihədə eyni vaxtda rejissor, prodüser və ssenarist kimi çıxış etməyi planlaşdırır.
Baş rollardan birinə Maykl B. Cordan namizəd göstərilsə də, onun iştirakı hələ rəsmi təsdiqini tapmayıb. Layihəyə maraq göstərən studiyalar arasında rəqabət davam edir.
Məlumata görə, yaradıcı heyət filmin mütləq kinoteatrlarda nümayişini istəyir. Bu səbəbdən Netflix layihədən kənarda qalır. Paramount Pictures isə artıq Call of Duty əsasında film üzərində işlədiyi üçün “Battlefield” layihəsini götürməyə bilər.
Son məlumatlara əsasən, danışıqlara Apple və Sony də qoşulub. Xüsusilə Apple-ın bu layihəyə marağının yüksək olduğu bildirilir. Şirkətin yeni rəhbərliyinin Apple TV+ platformasını daha rəqabətli etmək istəyi “Battlefield” filminin taleyində həlledici rol oynaya bilər.

Electronic Arts has officially given the green light to a film adaptation of the popular Battlefield series. According to The Hollywood Reporter, the company has already begun negotiations with several major studios for the project.
The film is being shot by renowned director Christopher McQuarrie. McQuarrie, known for the “Mission: Impossible” films, plans to act as a director, producer and screenwriter at the same time.
Although Michael B. Jordan has been nominated for one of the main roles, his participation has not yet been officially confirmed. Competition among studios interested in the project continues.
According to reports, the creative team definitely wants the film to be released in theaters. For this reason, Netflix is staying out of the project. Paramount Pictures may not take on the “Battlefield” project, as it is already working on a film based on Call of Duty.
According to recent reports, Apple and Sony have also joined the negotiations. Apple is said to be particularly interested in this project. The company’s new management’s desire to make the Apple TV+ platform more competitive may play a decisive role in the fate of the “Battlefield” film.