Revolut İsveçrədə "private banking" xidmətləri hazırlayır
Revolut İsveçrədə private banking (şəxsi bankçılıq) və sərvət idarəçiliyi xidmətləri qurmaq üçün addımlar atır. Şirkətin bu ölkədə ayrıca bank komandası formalaşdırdığı və yerli bank lisenziyası almağı planlaşdırdığı bildirilir.
Məlumata görə, Revolut İsveçrə bazarında UBS kimi iri banklarla rəqabət aparmağı hədəfləyir. Şirkətin “Head of Legal (Swiss Private Bank)” vəzifəsi üzrə elanında müştərilərlə bağlı sənədlərin hazırlanması, investisiya və ticarət məhsulları üzrə hüquqi məsləhətlərin verilməsi, həmçinin bu məhsulların təşviqi kimi vəzifələr yer alır.
Namizədlərdən sərvət idarəçiliyi və ticarət sahəsində ən azı 10 illik təcrübə, eləcə də İsveçrənin əsas maliyyə qanunları üzrə dərin bilik tələb olunur.
Bu addım Revolut-un İsveçrədə private banking planlarının ilk konkret siqnalı hesab edilir. Şirkət daha əvvəl bu xidmətləri əvvəlcə Avropa İttifaqında, daha sonra isə Böyük Britaniyada istifadəyə verməyi planlaşdırdığını açıqlamışdı.

Revolut is developing "private banking" services in Switzerland
Revolut is taking steps to establish private banking and wealth management services in Switzerland. The company has reportedly formed a separate banking team in the country and plans to obtain a local banking license.
Revolut is reportedly aiming to compete with big banks such as UBS in the Swiss market. The company’s job posting for the position of “Head of Legal (Swiss Private Bank)” includes drafting client documents, providing legal advice on investment and trading products, and promoting these products.
Candidates are required to have at least 10 years of experience in wealth management and trading, as well as a deep knowledge of basic Swiss financial laws.
The move is seen as the first concrete signal of Revolut’s plans for private banking in Switzerland. The company had previously announced plans to launch these services first in the European Union and then in the UK.