28 Dekabr 2024 19:12
Caucasus Ventures iki yeni startapın portfelinə qoşulduğunu elan edib. Azərbaycandan çıxan qlobal düşüncəli təsisçilər tərəfindən qurulan Nextool və Dosty Petcare, innovativ həlləri ilə diqqət çəkir. Bununla da Caucasus Venturesin portfelindəki startapların sayı 22-yə çatıb.
Nextool: Süni İntellekt üçün Yeni Həllər
Nextool, hərtərəfli süni intellekt platforması olaraq, fərdlərə və bizneslərə mürəkkəb problemləri həll etməyə, iş proseslərini avtomatlaşdırmağa və yeni imkanlar yaratmağa imkan tanıyır. İstifadəçi dostu interfeysi ilə Nextool süni intellekti daha əlçatan və təsirli edir. Startap qlobal miqyasda süni intellekt texnologiyalarının tətbiqinə yeni yanaşma gətirir. Startap Cəfər Nəcəfov və Aqil Zeynalov tərəfindən qurulub. Nextool hazırda 10 mindən çox süni intellekt (AI) alətini təqdim edən ən böyük kataloqlardan biridir.
Dosty Petcare: Heyvansevərlər üçün İnnovativ Həllər
Dosty Azərbaycanlı ekspertlər tərəfindən qurulan və inkişaf etdirilən yerli startapdır. Startap ev heyvanlarının tibbi problemlərini daha asan müəyyən etmək üçün həllər - peşəkar məsləhətlər, simptomların dərhal qiymətləndirilməsi, gündəlik rutinlərin idarə olunması və heyvan sağlamlığına dair məsləhətlər təqdim edir. Dosty-nin xüsusiyyətləri arasında sağlamlıq kartları, simptom izləyicisi, peyvənd xatırlatmaları və gəzinti izləyicisi kimi çoxsaylı alətlər var. Tətbiq həmçinin yeni heyvan sahibləri üçün geniş məlumat bazası ilə dəstək təmin edir. Startap Ayaz Əhmədov və Cavid Qarayev tərəfindən qurulub. Komandada David Xripunov CTO, Əşrəf Cavadov Məhsul rəhbəri (Head of Product), Dmitriy Kondraşov Məhsul meneceri (Product Manager) kimi fəaliyyət göstərir.
Caucasus Ventures-in kapitalı 11.3 milyon manatdır. Fonda İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi 5 milyon manat, “PAŞA Holdinq” Şirkətlər Qrupu 5 milyon manat və fərdi sahibkarlar isə 1.3 milyon manat yatırım ediblər. Fondun “General Partner”i Məmməd Kərimdir. Caucasus Ventures yatırım bilet həcmi 50-200 min dollardır.Fondun yatırım etdiyi startaplar Azərbaycan, Türkiyə, Qazaxstan, Gürcüstan və s ölkələrdən olan startaplardır. Caucasus Ventures əsasən Azərbaycanda ofis açmaq istəyən və ya Azərbaycana B2B satış etmək istəyən startaplara üstünlük verir.

28 December 2024 19:12
Caucasus Ventures has announced the addition of two new startups to its portfolio. Founded by globally minded founders from Azerbaijan, Nextool and Dosty Petcare stand out with their innovative solutions. This brings the number of startups in Caucasus Ventures’ portfolio to 22.
Nextool: New Solutions for Artificial Intelligence
Nextool, as a comprehensive artificial intelligence platform, enables individuals and businesses to solve complex problems, automate business processes, and create new opportunities. With its user-friendly interface, Nextool makes artificial intelligence more accessible and effective. The startup brings a new approach to the application of artificial intelligence technologies on a global scale. The startup was founded by Jafar Najafov and Agil Zeynalov. Nextool is currently one of the largest catalogs offering more than 10 thousand artificial intelligence (AI) tools.
Dosty Petcare: Innovative Solutions for Pet Lovers
Dosty is a local startup founded and developed by Azerbaijani experts. The startup offers solutions to more easily identify medical problems of pets - professional advice, immediate symptom assessment, daily routine management and advice on animal health. Dosty's features include numerous tools such as health cards, symptom tracker, vaccination reminders and walk tracker. The application also provides support for new pet owners with an extensive knowledge base. The startup was founded by Ayaz Ahmadov and Javid Garayev. The team includes David Khripunov as CTO, Ashraf Javadov as Head of Product, and Dmitry Kondrashov as Product Manager.
Caucasus Ventures' capital is 11.3 million manat. The Innovation and Digital Development Agency invested 5 million manat in the fund, PASHA Holding Group of Companies invested 5 million manat, and individual entrepreneurs invested 1.3 million manat. Mammad Karim is the General Partner of the fund. Caucasus Ventures investment ticket size is 50-200 thousand dollars. The startups invested in by the fund are startups from Azerbaijan, Turkey, Kazakhstan, Georgia, etc. Caucasus Ventures mainly gives preference to startups that want to open an office in Azerbaijan or make B2B sales to Azerbaijan.