Caucasus Ventures-in iştirakıyla Money.Industries 1,5 milyon dollar dəyərləndirmə iləinvestisiya aldı
27 Dekabr 2023 15:05
330 baxış
Yerli finteklərə transsərhəd xidmətlər göstərmək üçün vasitəçilik edən Money.Industries ilk investisiyasını alıb. Money.Industries tərəfindən təqdim edilən məlumata görə, startap 1,5 milyon dollar dəyərində investisiya alıb. Money.Industries-in 1,5 milyon dollar dəyərində investisiya raundunda Caucasus Ventures-lə yanaşı Sabrican Zaim və Həsən Cabbarov da iştirak ediblər. Maliyyə texnologiyası startaplarına banklara ehtiyac duymadan və qlobal bazarlara qoşulmadan beynəlxalq pul köçürmələrinə imkan verən Money.Industries Estoniyada Kutay Yalınkılıç tərəfindən təsis edilib.
Money.Industries şirkətlərə heç bir məlumat toplanması və infrastruktur lazım olmadan  Azərbaycan, Mərkəzi Asiya, Şərqi Avropa, Türkiyə, Afrika və Yaxın Şərq kimi bazarlarda istifadəçilərə bank hesablarına, kartlarına, fiziki ödəniş nöqtələrinə, pul kisələrinə korporativ və ya fərdi ödənişlər etməyə imkan verir.
Money.Industries-in maliyyə texnologiyası şirkətlərinin qloballaşmaya və fərqli bazarlara çıxışını sürətləndirəcək hazır bir həll təklif etdiyini ifadə edən Money.Industries-in qurucusu və baş direktoru Kutay Yalınkılıç da dəyərli təkliflərinə inanan və dəsətkləyən investorlarına təşəkkürlərini bildirib.
Money.Industries olaraq təqdim etdikləri infrastrukturla yerli finteklərin qloballaşma addımlarını sürətləndirməyə diqqət yetirəcəklərini əlavə edən Yalınkılıç, bu yolla böyük şirkətlərin bütün dünyada genişlənməsinə yol açacaqlarını, eyni zamanda kiçik şirkətlərin böyük oyunçularla birlikdə hərəkət etməsi üçün zəmin yaradacaqlarını ifadə edib.

With the participation of Caucasus Ventures, Money.Industries received an investment with a valuation of 1.5 million dollars
27 December 2023 15:05
894 views
Money.Industries, an intermediary to provide cross-border services to local fintechs, has received its first investment. According to the information provided by Money.Industries, the startup received an investment worth 1.5 million dollars. Along with Caucasus Ventures, Sabrican Zaim and Hasan Jabbarov participated in Money.Industries' investment round worth 1.5 million dollars. Money.Industries, which enables fintech startups to transfer money internationally without the need for banks and access to global markets, was founded in Estonia by Kutay Yalınkılıç.
Money.Industries enables companies to make corporate or individual payments to users' bank accounts, cards, physical payment points and wallets in markets such as Azerbaijan, Central Asia, Eastern Europe, Turkey, Africa and the Middle East, without the need for any data collection or infrastructure.
Stating that Money.Industries offers a ready-made solution that will accelerate the access of financial technology companies to globalization and different markets, the founder and CEO of Money.Industries, Kutay Yalınkılıç, expressed his gratitude to his investors who believed in and supported his valuable proposals.
Adding that they will focus on accelerating the globalization steps of local fintechs with the infrastructure provided by Money.Industries, Yalınkılıç said that in this way they will pave the way for large companies to expand all over the world, and at the same time, they will create a foundation for small companies to act together with big players.