HoReCa (otel, restoran və kafe) sektoruna texnoloji həllər təqdim edən Azərbaycan startapı Clopos INMerge Ventures tərəfindən investisiya aldığını elan edib. Bu maliyyə dəstəyinin məhsulun inkişafına, komandanın genişlənməsinə və regional böyümənin sürətləndirilməsinə yönəldiləcəyi bildirilir.
Hazırda 12 ölkədə fəaliyyət göstərən startap 4 500-dən çox restorana xidmət edir. Clopos-un təqdim etdiyi bulud əsaslı POS və idarəetmə platforması bizneslərə əməliyyatlarını daha effektiv idarə etməyə və rəqəmsallaşmanı sürətləndirməyə imkan verir.
Qeyd edək ki, INMerge Ventures 2024-cü ildə PAŞA Holding tərəfindən təşkil olunan INMerge innovasiya sammiti çərçivəsində təsis edilib. Fondun investisiya strategiyası Qafqaz və Mərkəzi Asiya, Mərkəzi və Şərqi Avropa, həmçinin Yaxın Şərq və Şimali Afrika regionlarından olan startaplara yönəlib.
Fondun təsisçiləri arasında PASHA Innovations, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi, Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti və Trendyol Qrupu yer alır. INMerge Ventures investisiya etdiyi startaplara yalnız maliyyə dəstəyi deyil, həm də strateji mentorluq, biznes inkişafı və beynəlxalq şəbəkələrə çıxış imkanları təqdim edir.
Xatırladaq ki, Clopos daha əvvəl də investisiya cəlb edib. Startap əvvəlki raundda 800 min ABŞ dolları həcmində vəsait toplayaraq Caucasus Ventures, Next Business Angels, SABAH.fund, SABAH.angels və White Hill Capital kimi investorların dəstəyini qazanmışdı.

Clopos, an Azerbaijani startup providing technology solutions to the HoReCa (hotel, restaurant and cafe) sector, has announced that it has received investment from INMerge Ventures. This financial support will be used to develop the product, expand the team and accelerate regional growth.
Currently operating in 12 countries, the startup serves more than 4,500 restaurants. Clopos’ cloud-based POS and management platform allows businesses to manage their operations more effectively and accelerate digitalization.
It should be noted that INMerge Ventures was founded in 2024 as part of the INMerge innovation summit organized by PASHA Holding. The fund’s investment strategy is focused on startups from the Caucasus and Central Asia, Central and Eastern Europe, as well as the Middle East and North Africa regions.
The founders of the fund include PASHA Innovations, Innovation and Digital Development Agency, Azerbaijan Investment Company and Trendyol Group. INMerge Ventures provides not only financial support to the startups it invests in, but also strategic mentoring, business development, and access to international networks.
It should be noted that Clopos has attracted investment before. The startup raised $800,000 in its previous round, gaining support from investors such as Caucasus Ventures, Next Business Angels, SABAH.fund, SABAH.angels, and White Hill Capital.