Cüzdan funksiyalı ödəniş platformasını istifadəyə verdi.
Azərbaycanın sürətlə inkişaf etməyi qarşısına məqsəd qoyan Cüzdan MMC, bu gün yeni ödəniş xidmətləri platformasının istifadəyə verildiyini elan etdi. PayTabs Group-un qlobal bazarda bir çox mükafata layiq görülmüş ödəniş xidməti infrastrukturunun bazasında qurulmuş bu platforma, sahibkarlara və istehlakçılara daha sürətli, təhlükəsiz və rahat ödəniş əməliyyatları həyata keçirməyə imkan yaradaraq Azərbaycanın ödəniş ekosistemini dəyişməyə hazırdır. Bu başlağıcla Cüzdan, Azərbaycanda maliyyə xidmətləri ekosisteminin inkişafı missiyasında mühüm addım atmağı planlayır. İstehsalat, pərakəndə satış və istehlakçı maliyyələşməsi sahəsində güclü korporativ tərəfdaşlarını PayTabs texnologiyası ilə birləşdirən Cüzdan, ölkə üzrə rəqəmsal inklüzivlik və iqtisadi artımı dəstəkləyəcək.
Yeni platforma vasitəsilə sahibkarlar sürətli şəkildə sistemə qoşularaq, ödənişləri təhlükəsiz qəbul edə və müştərilərinə daha çox ödəniş seçimi təqdim edə biləcəklər. Artıq ölkə üzrə aparıcı banklar vasitəsilə “ödəniş qəbulu” və “ödəniş köçürmələri” əməliyyatları canlı mühitdə icra olunur. Əməkdaşlıq çərçivəsində beynəlxalq fintex təcrübələrinə əsasən müxtəlif funksionallıqlar, imkanlar və innovativ yanaşmalar tətbiq olunması planlaşdırlır. Bu layihənin əsas tərəfdaşı olaraq PayTabs, süni intellektlə gücləndirilmiş multi-funksional platforması ilə dayanıqlığı təmin edir. Cüzdan və PayTabs birlikdə Azərbaycan bazarında ödənişlərin daha sürətli, təhlükəsiz və əlçatan olduğu bir ekosistem formalaşdırmağı planlayır. Cüzdan ödəniş xidməti platforması ilə rəqəmsal ödənişlərdə innovasiyaya üstünlük verilərək– KOB-ların böyüməsinə dəstək verən, iri müəssisələri gücləndirən və istehlakçılara müasir maliyyə xidmətlərinə daha asan çıxış imkanı yaradan həllər təqdim olunur.
Cüzdan şirkətinin direktoru Mustafa Baltacı: " Azərbaycanın daha güclü, rəqəmsal iqtisadiyyata keçidində rol aldığımız, Cüzdan üçün qürurverici bir məqamdır. PayTabs ilə tərəfdaşlıq etməklə, ödəniş xidmətləri sahəsinin bütün əhatə dairəsində - kiçik sahibkarlardan tutmuş böyüməyi hədəfləyən sahibkarlıq subyektlərinə, iri müəssisələrə qədər bütün ölkə üzrə böyümə və maliyyə inklüzivliyini təmin edən müasir, təhlükəsiz ödəniş həlləri ilə xidmət göstərməyi planlayırıq."
PayTabs Group-un İnkişaf Baş Direktoru Hany Soliman əlavə etdi: "Biz ölkə miqyasında istifadəyə verilən ödəniş xidmətlərinin texnologiyanı təmin etməklə Cüzdanın ödəniş səyahətini gücləndirməkdən qürur duyuruq. Bizim rolumuz etibarlı yerli tərəfdaşımıza ödəniş xidmətləri sahəsində inkişafını sürətləndirmək və Azərbaycandakı sahibkarlıq subyektlərinə və istehlakçılara dünya səviyyəli rəqəmsal ödəniş təcrübələrini təqdim etməkdir."
PayTabs Qrupunun Baş İcraçı Direktoru və Təsisçisi Abdulaziz Al Jouf: "Bu tərəfdaşlıqla Azərbaycan rəsmi olaraq PayTabs-ın əməliyyat xəritəsinin bir hissəsinə çevrilir və şirkətin Körfəz ölkələri, Levant, Şimali Afrika və Mərkəzi Asiya üzrə hər bir rəqəmsal əməliyyata dəstək vermək  missiyasını gücləndirir. Bu tərəfdaşlıq Azərbaycanda rəqəmsal ödənişləri inkişaf etdirmək, sahəsini dəstəkləmək və MDB-də böyük iqtisadi artıma təkan vermək üçün ümumi baxışı vurğulayır."

It launched a payment platform with wallet functionality.
Cuzdan LLC, which aims to accelerate the development of Azerbaijan, today announced the launch of a new payment services platform. Built on the basis of the global award-winning payment services infrastructure of PayTabs Group, this platform is ready to change the payment ecosystem of Azerbaijan by enabling entrepreneurs and consumers to carry out faster, safer and more convenient payment transactions. With this launch, Cuzdan plans to take an important step in its mission to develop the financial services ecosystem in Azerbaijan. Combining its strong corporate partners in the fields of manufacturing, retail and consumer financing with PayTabs technology, Cuzdan will support digital inclusion and economic growth across the country.
Through the new platform, entrepreneurs will be able to quickly connect to the system, accept payments securely and offer more payment options to their customers. “Payment acceptance” and “payment transfers” operations are now being carried out in a live environment through leading banks across the country. Within the framework of the cooperation, it is planned to apply various functionalities, capabilities and innovative approaches based on international fintech practices. As the main partner of this project, PayTabs ensures sustainability with its multi-functional platform powered by artificial intelligence. Together, Cuzdan and PayTabs plan to form an ecosystem where payments are faster, safer and more accessible in the Azerbaijani market. With the Cuzdan payment service platform, innovation in digital payments is prioritized - solutions are provided that support the growth of SMEs, strengthen large enterprises and provide consumers with easier access to modern financial services.
Mustafa Baltacı, CEO of Cuzdan: "It is a proud moment for Cuzdan that we have played a role in Azerbaijan's transition to a stronger, digital economy. By partnering with PayTabs, we plan to serve the entire spectrum of payment services - from small entrepreneurs to entrepreneurial entities aiming for growth, to large enterprises - with modern, secure payment solutions that ensure growth and financial inclusion across the country."
Hany Soliman, Chief Development Officer of PayTabs Group, added: "We are proud to enhance the payment journey of the Wallet by providing the technology for payment services to be launched nationwide. Our role is to accelerate the development of our trusted local partner in the field of payment services and deliver world-class digital payment experiences to businesses and consumers in Azerbaijan."
Abdulaziz Al Jouf, Chief Executive Officer and Founder of PayTabs Group: "With this partnership, Azerbaijan officially becomes part of PayTabs' operational map and strengthens the company's mission to support every digital transaction across the Gulf, Levant, North Africa and Central Asia. This partnership underscores the overall vision to develop digital payments in Azerbaijan, support the sector and drive significant economic growth in the CIS."