16 Yanvar 2025 14:06
Qeyd edək ki, Fərid Osmanov Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə və kredit fakültəsində bakalavr və magistratura səviyyələrini bitirib. Həmçinin F. Osmanov Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin İnformatika və idarəetmə fakültəsini dünya iqtisadiyyatında informasiya texnologiyaları ixtisası üzrə bitirib, daha sonra Böyük Britaniyanın Mançester Universitetində informasiya sistemləri və idarəetmə üzrə magistr dərəcəsi alıb.
O, 2005-ci ildən Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) İnformasiya texnologiyaları departamentində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb, 2013-cü ildə həmin departamentin direktoru vəzifəsinə təyin edilib. 2020-ci ildən AMB-də baş direktor vəzifəsində fəaliyyətini davam etdirib.
Fərid Osmanov 2024-cü ilin avqust ayından rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müşaviri vəzifəsində çalışıb.
Qeyd edək ki, İnarə Vəliyevanın sədrliyi dövründə Agentlik yenidən qurulub,bir sıra böyük və beynəlxalq layihələr icra edilib.

16 January 2025 14:06
It should be noted that Farid Osmanov graduated from the Faculty of Finance and Credit of the Azerbaijan State University of Economics with a bachelor's and master's degrees. F. Osmanov also graduated from the Faculty of Informatics and Management of the Azerbaijan State University of Economics with a degree in information technologies in the world economy, and later received a master's degree in information systems and management from the University of Manchester, Great Britain.
He has worked in various positions in the Information Technologies Department of the Central Bank of Azerbaijan (CBA) since 2005, and was appointed director of that department in 2013. Since 2020, he has continued his work as the Director General of the CBA.
Farid Osmanov has served as Advisor to the Minister of Digital Development and Transport since August 2024.