İlham Əliyev “Gulfstream Aerospace” şirkətinin prezidentini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev sentyabrın 13-də “Gulfstream Aerospace” şirkətinin prezidenti Mark Börnsü qəbul edib.
Mark Börns sonuncu dəfə ölkəmizdə 20 il əvvəl olduğunu deyərək, bu səfəri zamanı Bakıda gördüyü inkişaf proseslərinin onda dərin təəssürat hissi yaratdığını vurğuladı.
O, ölkəmizin iqtisadi inkişafını yaxından izlədiyini dedi və Azərbaycanda istismar olunan “Gulfstream” təyyarələrinin, həmçinin Bakıya gəldikdə hava limanında gördüyü təyyarələrin sayını iqtisadi inkişafımızın yaxşı nümunəsi kimi qiymətləndirdi. Mark Börns Azərbaycan ilə gələcək əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını bildirdi.
Formula 1 Azərbaycan Qran-Prisinin keçirilməsini qeyd edən qonaq bu yarışların Bakı trasının dünyanın ən maraqlı traslarından biri olduğunu dedi.
Söhbət zamanı Azərbaycanın iqtisadi potensialının və coğrafi mövqeyinin mülki aviasiyamızın gələcəkdə daha da inkişafı üçün əhəmiyyətli rol oynadığı vurğulandı.

13 September 2024 16:48
On September 13, Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, received Mark Burns, President of Gulfstream Aerospace Corp.
Mark Burns noted that his last visit to Azerbaijan was 20 years ago and expressed his deep impression with the redevelopment he witnessed in Baku during his current trip.
He highlighted his close attention to Azerbaijan’s economic growth and pointed to the number of Gulfstream aircraft operating in the country, as well as those seen at the airport, as clear evidence of this development. Mark Burns expressed Gulfstream’s eagerness to continue their cooperation with Azerbaijan.
Referring to the Formula 1 Azerbaijan Grand Prix, Mark Burns remarked that the Baku track is one of the most exciting in the world.
During the conversation, the sides emphasized Azerbaijan's economic potential and geographical location as key factors in the continued development of the country’s civil aviation sector.