İlon Mask və Sam Altmanın iştirak etdiyi süni intellekt tədbiri polis müdaxiləsi ilə dayandırılıb
“Cluely” süni intellekt startapının təşkil etdiyi tədbirə çoxsaylı insanlar toplaşsa da, polis müdaxilə edərək tədbiri dayandırıb.
“Cluely” şirkətinin təsisçisi və CEO-su Roy Li bildirib ki, onlar Y Combinator-un “AI Startup School” tədbirindən sonra kiçik bir tədbir keçirmək istəyirdilər. Bu tədbirdə Sam Altman, Satya Nadella və İlon Mask kimi tanınmış şəxslər iştirak edirdi.
Roy Li tədbirin reklamını sosial şəbəkədə satirik formada yayıb və dostlarını dəvət etdiklərini deyir. Lakin xəbər yayıldıqca, tədbirə təxminən 2000 nəfər toplaşıb və bu, küçələrdə sıxlıq yaradıb.
Nəticədə polis izdihamın qarşısını almaq üçün tədbiri dayandırıb. Roy Li bildirib ki, bu, texnologiya sahəsində ən əfsanəvi, amma baş tutmayan tədbir kimi yadda qalacaq.
Roy Li daha əvvəl Columbia Universitetindən qadağa almışdı, çünki iş müsahibələrində saxtakarlığa kömək edən süni intellekt aləti hazırlamışdı. Onun startapı da bu xüsusiyyəti ilə məşhurdur. Cluely aprel ayında 5,3 milyon dollar sərmayə cəlb edib.
Polisin müdaxiləsi ilə bağlı yaranan söz-söhbətlərə baxmayaraq, Roy Li deyir ki, içkilər hələ də tədbir məkanında qalır və növbəti görüş üçün hazırdır.

The AI event featuring Elon Musk and Sam Altman shut down by police after large crowd gathers
Despite plans for a small gathering, a “Cluely” AI startup event was shut down by police due to an unexpectedly large crowd.
Roy Lee, founder and CEO of Cluely, explained that the event was intended as a small after-party following Y Combinator’s “AI Startup School,” which featured prominent figures like Sam Altman, Satya Nadella, and Elon Musk.
Lee promoted the event satirically on social media and said they only invited friends. However, as news spread, about 2,000 people showed up, causing heavy crowding on the streets.
As a result, police intervened to disperse the crowd and shut down the event. Lee commented that it would be remembered as one of the most legendary tech events that never actually happened.
Previously, Roy Lee had been suspended from Columbia University after developing an AI tool designed to cheat on job interviews. His startup gained notoriety for this feature. In April, Cluely raised $5.3 million in seed funding.
Despite the police intervention and rumors surrounding the event, Lee stated that drinks remain at the venue, ready for the next gathering.