İqtisadiyyat Nazirliyi Harvard Universitetinə 1,7 milyon manat ödəyəcək
İqtisadiyyat Nazirliyi Harvard Universitetinin Beynəlxalq İnkişaf Mərkəzi "Growth Lab” ilə satınalma müqaviləsi imzalayıb.
Bir mənbədən satınalma metodu əsasında imzalanan müqaviləyə görə, Harvard Universiteti İqtisadiyyat Nazirliyinin  sifarişi ilə "Yaşıl artım portalı”ı yaradacaq və qarşılığında 1 milyon 700 min manat alacaq.
Məlumat üçün bildirək ki, bu müqavilə üzrə satınalma proseduru dövlət satınalmalarının vahid internet portalında keçirilməyib və bu səbəbdən tender müsabiqəsi barədə ətraflı məlumat mövcud deyil.
Qeyd edək ki, Harvard Universitetinin tərkibində fəaliyyət göstərən "Growth Lab” ("Böyümə Laboratoriyası”) iqtisadi artımın arxasında duran mexanizmləri aşkar etmək üçün araşdırmalar aparır.

The Ministry of Economy will pay 1.7 million manat to Harvard University
The Ministry of Economy has signed a procurement agreement with the Harvard University International Development Center "Growth Lab".
According to the agreement signed on the basis of a single-source procurement method, Harvard University will create a "Green Growth Portal" by order of the Ministry of Economy and will receive 1 million 700 thousand manats in return.
For your information, the procurement procedure for this contract was not held on the single internet portal of public procurement and therefore detailed information about the tender competition is not available.
It should be noted that the "Growth Lab" operating within Harvard University is conducting research to identify the mechanisms behind economic growth.