KOBİA və Bilişim Vadisi Bakı “Gənc startap” sahibkarlıq təlimlərinə start verir
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və Bilişim Vadisi Bakının birgə əməkdaşlığı çərçivəsində “Gənc startap” sahibkarlıq təlimlərinə müraciətlərin qəbulu elan edilir.
Təlimlərdə 18-30 yaş arasında olan, öz ideyasını reallaşdırmaqla startapını yaratmaq istəyən gənclər iştirak edə bilərlər.
Təlimlər onlayn və oflayn formatda olmaqla iki mərhələdə həyata keçiriləcək. Onlayn mərhələdə sahibkarlıq nədir, ideyadan biznes plana, komanda qurmaq, idarə etmək və liderlik, investisiya cəlb etmək metodları və s. mövzular tədris olunacaq. Oflayn mərhələdə isə onlayn təlimlərə qatılmış gənclər üçün nəzəri biliklərin real mühitdə tətbiqinə dair dərslər keçiriləcək.
Ümumilikdə 3 həftə davam edəcək təlimlər Türkiyənin Bilişim Vadisinin İnkubasiya Mərkəzinin mentoru tərəfindən həyata keçiriləcək.
Təlimlərdə iştirak etmək istəyən gənclər 23 fevral 2024-cü il saat 18.00-dək bu linkində qeydiyyatdan keçməklə müraciət edə bilərlər.
Təlimləri uğurla başa vuran iştirakçılara sertifikat veriləcək.
Əlavə məlumat üçün: [email protected]
Qeyd edək ki, təlimlər KOBİA və Bilişim Vadisi Bakı arasında ötən il imzalanmış əməkdaşlığa dair Niyyət Protokolu çərçivəsində keçirilir.

15 February 2024 17:09
Within the framework of the joint cooperation of the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA) and the Information Valley of Baku, applications for the "Young Startup" entrepreneurship training are announced.
Young people between the ages of 18-30 who want to realize their own idea and create a startup can participate in the training.
Trainings will be conducted in two stages, online and offline format. What is online stage entrepreneurship, from idea to business plan, team building, management and leadership, methods of attracting investment, etc. topics will be taught. In the offline phase, lessons on the application of theoretical knowledge in a real environment will be held for young people who have participated in online training.
The trainings, which will last 3 weeks in total, will be carried out by the mentor of the Incubation Center of Information Valley of Turkey.
Young people who want to participate in the training can apply by registering at this link until February 23, 2024 at 18:00.
Participants who successfully complete the training will receive a certificate.
For more information: [email protected]
It should be noted that the trainings are held within the framework of the Protocol of Intent on cooperation signed last year between KOBIA and Information Valley Baku.