Mastercard “Bakı Taksi Xidməti”, ABB və APAR ilə Birgə Dayanıqlı Şəhər Mobilliyini Təkmilləşdirir
Mastercard Azərbaycanda dayanıqlı şəhər nəqliyyatını təkmilləşdirmək məqsədilə “Bakı Taksi Xidməti” MMC, ABB və APAR velosiped icarəsi xidməti ilə əməkdaşlığa başladığını elan edir.
ABB və APAR Xidməti ilə Birgə Layihə
APAR şəhərin əsas bölgələrində 700 ekoloji təmiz pedallı velosiped və 200 e-velosipedi istifadəyə verir, Mastercard və ABB tərəfdaş kimi taksi təşəbbüsünü mükəmməl şəkildə  tamamlayır. ABB-dən əldə edilən Mastercard kartlarının istifadəçiləri pedallı velosipedlər üçün abunəliklərdə 50% endirim əldə edəcəklər. Eyni zamanda, bütün Mastercard istifadəçiləri elektrikli velosipedlərə aid xüsusi stimullardan faydalana biləcəklər. İstifadəçilər üçün velosiped axtarışı, gəzintiyə başlama və icarə idarəsi üçün rahat mobil tətbiq təqdim olunacaq.
Bakı Taksi Xidməti İstifadəçiləri üçün Eksklüziv Mastercard Üstünlükləri
Ekoloji cəhətdən təmiz elektrik taksilərinin istifadəsinə təşviq etmək məqsədilə "Baku Taxi" MMC Mastercard kart istifadəçiləri üçün eksklüziv kampaniyaya start verib: mobil ödənişlərə bir il ərzində 10% endirim təklif olunur. Bu təşəbbüs sakinləri və qonaqları təmiz nəqliyyata təşviq edərək, emissiyaları azaldır və dayanıqlılığı dəstəkləyir.Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyininin İdarə Heyətinin sədr müavini Natiq Dadaşov AYNA tərəfindən paytaxt ərazisində mikromobillik infrastrukturunun inkişafı və  xüsusilə yaxın məsafələrə səfərlər zamanı əhalinin bu növ nəqliyyat vasitələrindən istifadəyə təşviq edilməsi məqsədilə 35 km-ə yaxın mikromobillik zolağı salındığını diqqətə çatdırıb. Həmçinin, taksi sahəsində xidmət səviyyəsinin yüksəldilməsi məqsədilə həyata keçirilən yeniliklərin müsbət nəticələrinin müşahidə edildiyini bildirib.
Mastercard-ın Türkiyə və Azərbaycan üzrə baş direktoru Avşar Gürdal bu təşəbbüslərdən məmnunluğunu ifadə edərək bildirib: “Bakı Taksi Xidməti və ABB ilə əməkdaşlıq edərək Azərbaycanda şəhər mobilliyini təkmilləşdirməkdən qürur duyuruq. İnnovativ nəqliyyat həlləri təqdim edərək hər kəs üçün daha təmiz və əlçatan seçimlər yaratmağı hədəfləyirik.”
Bu tərəfdaşlıq vasitəsilə Mastercard, “Bakı Taksi Xidməti”, ABB və “APAR” Azərbaycanda şəhər həyatını yaxşılaşdırmaq, emissiyaları azaltmaq və dayanıqlı nəqliyyat həllərini təşviq etmək məqsədilə hər kəs üçün daha yaşıl bir gələcəyin qurulmasına töhfə verir.

Mastercard announces the start of cooperation with “Baku Taxi Service” LLC, ABB and APAR bicycle rental service to improve sustainable urban transport in Azerbaijan.
Joint Project with ABB and APAR Service
APAR is providing 700 eco-friendly pedal bicycles and 200 e-bikes in key areas of the city, perfectly complementing the taxi initiative of Mastercard and ABB as partners. Users of Mastercard cards obtained from ABB will receive a 50% discount on subscriptions for pedal bicycles. At the same time, all Mastercard users will be able to benefit from special incentives for electric bicycles. A convenient mobile application will be provided for users to search for bicycles, start a ride and manage their rental.
Exclusive Mastercard Benefits for Baku Taxi Service Users
In order to encourage the use of eco-friendly electric taxis, “Baku Taxi” LLC has launched an exclusive campaign for Mastercard card users: a 10% discount on mobile payments for one year. This initiative encourages residents and visitors to clean transportation, reduces emissions and supports sustainability. Natig Dadashov, Deputy Chairman of the Board of Directors of the Azerbaijan Land Transport Agency, noted that about 35 km of micromobility lanes have been laid by AYNA in order to develop micromobility infrastructure in the capital and encourage the population to use this type of transport, especially during short-distance trips. He also noted that positive results have been observed from the innovations implemented in the taxi sector to improve the level of service.
Avşar Gürdal, General Director of Mastercard for Turkey and Azerbaijan, expressed his satisfaction with these initiatives and said: “We are proud to improve urban mobility in Azerbaijan by collaborating with Baku Taxi Service and ABB. We aim to create cleaner and more accessible options for everyone by providing innovative transportation solutions.”
Through this partnership, Mastercard, “Baku Taxi Service”, ABB and “APAR” contribute to building a greener future for everyone in Azerbaijan in order to improve urban life, reduce emissions and promote sustainable transportation solutions.