MrBeast öz mobil operatorunu yaradır
Məşhur amerikalı bloger MrBeast "Beast Mobile" adlı öz şəxsi telekommunikasiya brendini işə salmaq üzrədir.
Layihə Beast Industries şirkətinin baş direktoru Ceffri Xauzenbold tərəfindən təsdiqlənib. Şirkət mobil virtual operator (MVNO) modelindən istifadə edəcək, yəni T-Mobile və ya Verizon kimi iri operatorlardan şəbəkə resurslarını icarəyə götürəcək. Bu sayədə fiziki infrastruktur yaratmaq əvəzinə marketing, güclü brend və istifadəçi təcrübəsinə diqqət yetiriləcək.
Ekspertlər qeyd edir ki, MrBeast-in dünya üzrə milyonlarla sadiq abunəçisi layihənin əsas aktivini təşkil edəcək.
Əvvəlcə bloger TikTok-u ABŞ-da bloklanmaqdan qorumaq məqsədilə satın almağı planlaşdırdığını açıqlamışdı.

05 December 2025 11:32
The famous American blogger MrBeast is about to launch his own telecommunications brand called "Beast Mobile".
The project was approved by Jeffrey Housenbold, CEO of Beast Industries. The company will use the mobile virtual operator (MVNO) model, that is, it will rent network resources from large operators such as T-Mobile or Verizon. Thanks to this, instead of creating a physical infrastructure, the focus will be on marketing, a strong brand and user experience.
Experts note that MrBeast's millions of loyal subscribers around the world will be the main asset of the project.
Initially, the blogger announced that he planned to buy TikTok in order to protect it from blocking in the United States.