"AzerTelecom" və "Telecom Armenia" internet trafikinin tranziti üzrə müqavilə imzalayıb
"AzerTelecom" və "Telecom Armenia" şirkətləri Azərbaycan üzərindən Ermənistanın beynəlxalq internet bağlantısının təmin edilməsinə dair ikitərəfli müqavilələr imzalayıb.
Razılaşma çərçivəsində regionun aparıcı magistral internet operatoru "AzerTelecom" beynəlxalq internet trafikinin təchizatı üzrə ölkələrin sayını və coğrafiyasını genişləndirəcək, həmçinin öz infrastrukturundan istifadə etməklə Ermənistan istiqamətində internet trafikinin tranzitini təmin edəcək.
Bu kimi razılaşmalar regionda bağlantı marşrutlarının diversifikasiyasına, telekommunikasiya şəbəkələrinin etibarlılığının daha da artırılmasına və telekommunikasiya sahəsində əməkdaşlığın inkişafına yönəlib.
"AzerTelecom" haqqında
"AzerTelecom" Azərbaycanın aparıcı telekommunikasiya şirkəti olmaqla internet trafikinin topdansatışı, rabitə xidmətləri, innovativ rəqəmsal həllər və digər qabaqcıl telekommunikasiya xidmətləri təqdim edir. "AzerTelecom" Avropa ilə Asiya arasında yeni rəqəmsal dəhlizin yaradılmasını nəzərdə tutan transkontinental "Rəqəmsal İpək Yolu" (Digital Silk Way) layihəsini həyata keçirir.
"AzerTelecom" müxtəlif ölkələrdə və sahələrdə fəaliyyət göstərən "NEQSOL Holding" beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibində olan "Azerconnect Group"a daxildir.

"AzerTelecom" and "Telecom Armenia" signed an agreement on internet traffic transit
"AzerTelecom" and "Telecom Armenia" companies have signed bilateral agreements on providing Armenia with international Internet connectivity via Azerbaijan.
Within the framework of the agreement, "AzerTelecom", the leading backbone Internet operator in the region, will expand the number and geography of countries for the supply of international Internet traffic, as well as provide transit of Internet traffic in the direction of Armenia using its own infrastructure.
Such agreements are aimed at diversifying connection routes in the region, further increasing the reliability of telecommunications networks and developing cooperation in the field of telecommunications.
About "AzerTelecom"
"AzerTelecom" is a leading telecommunications company in Azerbaijan, providing wholesale Internet traffic, communication services, innovative digital solutions and other advanced telecommunications services. "AzerTelecom" is implementing the transcontinental "Digital Silk Way" project, which envisages the creation of a new digital corridor between Europe and Asia.
"AzerTelecom" is part of "Azerconnect Group", which is part of the "NEQSOL Holding" international group of companies operating in various countries and sectors.