“SUP.VC” şirkətinin təşkilatçılığı və Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin dəstəyi ilə "CulTech İnkubasiya Proqramı"-nın “Demoday” tədbiri keçirildi.
Mədəniyyət, incəsənət və texnologiyanı bir arada cəmləyən CulTech proqramının 6 yenilikçi startapı 3 aylıq iş prosesindən sonra məzun oldu. Onların hər biri bu proses ərzində öz MVP modellərini uğurla hazırlayaraq, yekunlaşdırdılar.
“CulTech İnkubasiya Proqramı” sahibkarlıq ekosisteminə yeni və innovativ ideyalar təklif etmək məqsədi daşıyan platformadır. İştirakçılar öz modellərini uğurla inkişaf etdirərək bu prosesdə mühüm addımlar atdılar. “Demoday” tədbirində sahibkarlar öz texnologiya məhsullarını, Azərbaycanın aparıcı startap ekosisteminin nümayəndələri və investorları qarşısında nümayiş etdirdilər.

"Demoday" event of "CulTech Incubation Program" was held with the organization of "SUP.VC" company and the support of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan.
6 innovative startups of the CulTech program, which combines culture, art and technology, graduated after a 3-month work process. Each of them successfully developed and finalized their own MVP models during this process.
"CulTech Incubation Program" is a platform that aims to offer new and innovative ideas to the entrepreneurial ecosystem. Participants took important steps in this process by successfully developing their models. At the "Demoday" event, entrepreneurs demonstrated their technology products in front of representatives and investors of Azerbaijan's leading startup ecosystem.