"digital.login"in istifadəçi sayı 4 milyon oldu
“digital.login” vahid giriş sisteminin istifadəçi sayı 4 milyona qədər yüksəlib. Son bir ildə sistemin təqdim etdiyi imkanlardan faydalanan vətəndaşların sayı 1 milyon artıb. Eyni dövrdə “digital.login”ə 50-dən çox yeni sistem inteqrasiya olunaraq əhatə dairəsi daha da genişləndirilib.
Hazırda vətəndaşlar “digital.login” vasitəsilə 150-dən hökumət portalına rahat və təhlükəsiz şəkildə daxil ola bilirlər. Platforma ilə ən çox ziyarət edilən ilk üç portal arasında Elektron Gömrük Xidmətləri (e-customs), Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Mərkəzləşdirilmiş Elektron İnformasiya Sistemi və “mygov” rəqəmsal hökumət portalı yer alır.
Qeyd edək ki, 4 milyonuncu istifadəçi olan Niyaməddin Mamedov, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinə(İRİA) dəvət olunaraq təbrik edilib. Görüşdə İRİA-nın məhsul meneceri Ləman Səmədova və “SİMA” Rəqəmsal İmzanın məhsul sahibi Ceyhun Həsənov vətəndaşa “digital.login” sistemi və “SİMA” rəqəmsal imzadan istifadə qaydaları haqqında ətraflı məlumat veriblər.

The number of users of the “digital.login” single login system has increased to 4 million. Over the past year, the number of citizens benefiting from the opportunities offered by the system has increased by 1 million. Over the same period, more than 50 new systems have been integrated into “digital.login” and its scope has been further expanded.
Currently, citizens can conveniently and securely access more than 150 government portals through “digital.login”. The top three most visited portals on the platform include Electronic Customs Services (e-customs), the Centralized Electronic Information System of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, and the “mygov” digital government portal.
It should be noted that Niyameddin Mamedov, the 4 millionth user, was invited to the Innovation and Digital Development Agency (IRIA) and congratulated. At the meeting, IRIA product manager Laman Samedova and “SIMA” Digital Signature product owner Jeyhun Hasanov provided the citizen with detailed information about the “digital.login” system and the rules for using the “SIMA” digital signature.