Rəşad Nəbiyev Birləşmiş Krallıqda texnologiya icması ilə görüşüb
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Naziri Rəşad Nəbiyev Birləşmiş Krallıqda texnologiya sahəsində çalışan diaspora nümayəndələri və bu istiqamətdə təhsil alan azərbaycanlı tələbələrlə görüş keçirib.
Görüş zamanı Azərbaycanın rəqəmsal və süni intellekt əsaslı transformasiya mərhələsinə qədəm qoyduğu vurğulanıb, bu istiqamətdə ölkədə həyata keçirilən layihələr və görülən işlər barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, genişmiqyaslı rəqəmsallaşma, insan kapitalına yatırımlar və 2026–2028-ci illər üçün təsdiqlənmiş Fəaliyyət Planı çərçivəsində əsas hədəf Azərbaycanın regionun etibarlı rəqəmsal mərkəzinə çevrilməsidir.
Eyni zamanda diaspora nümayəndələri bilik və təcrübə mübadiləsinə, birgə layihələrin icrasına və texnoloji diplomatiya istiqamətində daha fəal əməkdaşlığa dəvət olunublar.

Rashad Nabiyev met with the technology community in the United Kingdom
Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev held a meeting with representatives of the diaspora working in the field of technology in the United Kingdom and Azerbaijani students studying in this direction.
During the meeting, it was emphasized that Azerbaijan has entered a stage of digital and artificial intelligence-based transformation, and detailed information was provided on the projects implemented in the country and the work done in this direction. It was noted that the main goal within the framework of large-scale digitalization, investments in human capital and the approved Action Plan for 2026–2028 is to transform Azerbaijan into a reliable digital center of the region.
At the same time, representatives of the diaspora were invited to exchange knowledge and experience, implement joint projects and more active cooperation in the direction of technological diplomacy.