Rumıniya ASAN Xidmət modelinin tətbiqi ilə bağlı əməkdaşlığa başlayır
Ölkəmizdə səfərdə olan Rumıniya Hökumətinin Baş katibi Mirçea Abrudeanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonaqlara “ASAN xidmət” modelinin yaradılması məqsədləri, habelə dövlət xidmətləri sahəsində həyata keçirilən müxtəlif layihələr barədə ətraflı məlumat verib.
Qonaqlar həmçinin Səyyar ASAN xidmətin, 108 Çağrı Mərkəzinin, "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin, “ABAD”ın, “Bilim Bakı”nın və "ASAN TV və Radio"nun fəaliyyəti ilə tanış olublar.
Nümayəndə heyətinə dövlət xidmətlərinin dizaynı və müvafiq sahədə tətbiq olunan innovativ həllər barədə də geniş təqdimat edilib.
Qonaq “ASAN xidmət” modeli ilə yerində tanışlıqdan məmnun olub və hazırda Rumınıyada dövlət xidmətləri sahəsində oxşar modelin olmadığını bildiririb.
Baş katib “ASAN xidmət” təcrübəsinin ölkəsində tətbiqi ilə bağlı qısa müddətdə anlaşma memorandumunu imzalamaq niyyətində olduqlarını vurğulayıb.
Səfər zamanı rumıniyalı qonaq “ASAN TV və Radio”ya müsahibə verib.
Xatırladaq ki, cari ilin fevral ayında Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində keçirilmiş 11-ci “Dünya Hökumətlər Sammiti”ndə Rumıniya Hökumətinin Baş katibi ilə Dövlət Agentliyinin sədri arasında görüş keçirilib və əməkdaşlıqla bağlı ilkin razılığa gəlinib.

The delegation led by Mircea Abrudea, the Secretary General of the Romanian Government, who is on a visit to our country, got acquainted with the activities of the "ASAN service" center.
Chairman of the State Agency, Ulvi Mehdiyev, gave detailed information to the guests about the goals of creating the "ASAN service" model, as well as various projects implemented in the field of public services.
The guests also got acquainted with the activities of Mobile ASAN service, 108 Call Center, "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, ASAN Innovative Development Center, "ABAD", "Bilim Baku" and "ASAN TV and Radio".
The delegation was also given a wide presentation on the design of public services and innovative solutions applied in the relevant field.
The guest was satisfied with the on-site acquaintance with the "ASAN service" model and stated that there is currently no similar model in the field of public services in Romania.
The Secretary General emphasized that they intend to sign a memorandum of understanding regarding the implementation of the "ASAN service" experience in the country.
During the visit, the Romanian guest gave an interview to "ASAN TV and Radio".
It should be recalled that at the 11th "World Summit of Governments" held in the United Arab Emirates in February of this year, a meeting was held between the Secretary General of the Romanian Government and the Chairman of the State Agency and a preliminary agreement was reached on cooperation.